| djandi a întrebat:

Azi mi s-a suspendat contul de facebook si mi s-a cerut sa-mi schimb parola si sa recunosc niste date.scria ca este posibil sa fiu vitima unui phishing(adica mi-au aflat hackerii parola).ce ar putea face cu ea? sunt o persoana obisnuita, nu sunt o persoana publica?

3 răspunsuri:
| Esial a răspuns:

Pune o parola formata din litere a-z una sau doua cifre si un simbol special(@#)apoi pe viitor, evita sa te loghezi din locuri care ti se par suspecte, nu, nu ai treaba cu phishingul ca doar nu faci tranzactii cu cardul.Asta-i tot, Bafta! rate&vote

| djandi explică:

Atunci ce s-a intamplat?

| andriuha a răspuns:

Ieri site-ul Facebook a fost spart de hackeri!