| MineIsLikeABridge a întrebat:

Ba deci toti spuneti ca manele sunt "naspa" si voi vreti muzica "moderna"si usoara(care si mie imi place), dar nu astai problema, problema este ca Romanul (nu la toti ma refer) rade da il insusi, se zice ca datorita manelelor sunte asanumiti äuslander, dar de rromi care stau pe strazi si biserici, de acea suntem noi considerati romi fiindca Rom Si Roman nu-i mare diferenta.
Spuneti si parerea voastra, scuzati ortografie daca este cazul.

Răspuns Câştigător
| Ryuzaki a răspuns:

Nu confunda oamenii cu tiganii. Oamenii sunt oameni si tiganii trebuie bagati in lagar.Ce bun ar mai fi inca un Hitler acum, sa mai faca curat.

9 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Asta este si motivul pentru care cred ca e mai bine sa se foloseasca:"t i g an" si nu rrom.

| Anonymus314 a răspuns:

Bent,ai butonul:raporteaza

FOLOSESTE-L!

| BlackVeil a răspuns:

Noi suntem considerati Rromi din cauza ignorantei tarilor mai puternice...

| elizabeth a răspuns:

Nu este nimic cu ortografia.Romanul este acel om care face dar nu tace tot lui nu ii convine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea e ca esti un cocalar agramat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AdyYy
"AdyYy
Astazi, 9:31 am
... fara cuvinte
Nu te supara dar eu nu te-am insultat, m-am uitat la intrebarile tale si daca zici de mine cas agramat si cocalar, inseamna ca nu te uiti la tine; proverbe: Doar Dumnezeu poate judeca pe oameni; decat sa gasesti la coleg 1000 de defecte mai bine gasesteti tie 1"
Rectific, esti un cocalar agramat si amuzant.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai ady? nici intre roman si rrom nu e mare diferenta decat de forma.ca tot oameni santem toti.problema e; de ce a trebuit sa-si schimbe tiganii denumirea nationalitatii lor? de ce a trebuit sa se rusineze de numele de rrom? ca sa se poata ascunde in anonimat.intre cei multi.si nu sa se ascunda ei ca persoane; ci puturosenia, mizeria, si naravurile proaste cu care s-au facut de ras in lume si au facut si natia asta din care fac parte si cu care se confunda.sant oameni de isprava printre ei.dar marea majoritate, e de jale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Well, cam asta asteptam, cam asta am primit:
AdyYy
Astazi, 12:41 pm
pai
pai si tu esti un cocalar si mu.i.st si bou aurolac si tot ce cei rau. Cam naspa ca exiti, nasolule
Ramai amuzant, cocalarule.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Speeder, ma doare-n pix.