| Yiruma a întrebat:

Cum considerati voi bautura? Eu unul reusesc sa imi descarc toata furia si in acelasi timp durerea care o am in suflet, desi sunt constient ca dauneaza organismului.
Voi ce parere aveti?
Scuzati greseliile de ortografie

Răspuns Câştigător
| DenisIonut01 a răspuns:

Bautura o consider buna de baut la sarbatorit ceva anume sau la petreceri dar in mod regulat. parerea mea este ca nu e bine sa iti ineci amaru in alcool, necazu se scoate altfel.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ceva nefolositor, nu e buna la nimic mai ales la necaz mai rau face pentru ca banii se duc de pomana si dauneaza organismului.

| Dariusuu a răspuns:

Da...

Sunt unele persoane care nu vor scapa niciodata de viciul acesta.Da e adevarat bautura te face sa uiti de tine, dar te face sa pierzi totul in viata.

E incredibil cum o mica cantitate de alcool iti poate schimba viata. Consider bautura un lucru nefolositor.

O zi placuta sa ai.

| AtateaConditii a răspuns:

Eu ma descarc de lucrurile negative razand, bautura te face doar sa uiti si trebuie sa stai cu sticla in mana pana cand iti trece starea de anxietate. Se zice ca bautura arata latura ta adevarata, cine stie ce iti iese pe gura cand bei.

| VladGH a răspuns:

Bautura e buna pentru cei care stiu sa bea cu masura si inca sa o poata conduce dar e destul sa o consumi in fiiecare zi si apoi nici cei care puteau sa o conduca nu mai pot fara ea. Nu este buna metoda ca sa bei cind ai furie sau ceva pe suflet asa nu rezolvi problema dar dincotra o poti agrava. Exemplu esti furios : bei un pahar, bei altul si atunci capul nu mai gindeste cum a mai gindit inainte de a bea primul pahar. Se fac multe nebunii cu bautura ai grija.

| Chronicles a răspuns:

Nu este bună nici pentru organism, nici pentru portofel. O consider bună la o petrecere, de sărbători, la o nuntă sau ceva anume, dar nu în mod regulat.
Poţi să ataci altfel contra necazului, nu să iţi îneci amarul în alcool şi să-ţi dai bani de pomană.