| Okkultist a întrebat:

Berea
Salut TPU laughing
Asa, inainte precizez ca imi place berea naturala, si orice cu masura face bine.
Din magazin depinde, preferata pe care o beau mereu este URSUS
Eu sunt pagan egiptean, asa ca berea nu prea lipseste din jurul meu fie ca o beau sau nu laughing
Intrebarea este: Ce bere va place cel mai mult, cumparata?
Dau funda, amanuntiti, sunt curios de gusturiile fiecaruia in privinta aceestui elixir.
Era o vorba:,, Jidanu' nu e om si berea nu e bautura" laughing
Dau funda, amanuntiti, poate fi orice marca.

Răspuns Câştigător
| GeorgeOprea a răspuns:

Mie imi place Ciucas, deoarece e putin mai dulce decat celelalte beri ( timisoreana, ursus) si chiar daca te faci praf intr-o seara, a doua zi iti revii micarulos cu un Ciucas laughing)

2 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Imi place bavaria cu lamaie. E aproape 5 lei doza, dar merita. E dulce. Iar ca si bere normala, cred ca Ciuc, Ciucas, Neumarkt.Nu-mi place deloc berea neagra. e asa, amara laughing.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Berea neagra in general, pacat ca la noi nu prea se gaseste. Silva e prea tare si se simte alcoolul in ea, Ursus neagra e asa si asa, iar timisoareana neagra e apa chioara.

Asa ca prefer Guinness sau Leffe.