| sayWhaaat a întrebat:

De ce berea bauta la terasa se simte intotdeauna mai tare decat cea cumparata din magazin?

Acasa beau 2L de bere pe zi vara si nici n-o simt, dar la terasa dupa doua sticle la 0.5 abia ma tin pe picioare cand ma ridic sa plec laughing

Intotdeauna m-a intrigat chestia asta, are cineva idee de ce?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

2 litrii de bere pe zi? Este enorm.Numai bea, bautura egal ciroză.

| FaraNume1245 a răspuns:

Empiric, căldura de afară are un rol important în tăria alcoolului băut.

| LuluOneMillion a răspuns:

Daca bei pe stomacul gol te imbeti mai rau si mai rapid pentru ca tot alcoolul ti se duce in sange.

| Tormented0ne1 a răspuns:

Pentru că acasă o bei şi stai.
La terasă apare o problemă: trebuie să te ridici şi să pleci.