| lolita15 a întrebat:

Bun fratilor habar n-am ce e aia funda! ma ajuta si pe mine cineva? cred ca as putea sa scap de ele, dar inainte trebuie sa aflu ce sunt si daca am!

Răspuns Câştigător
| Mareacluj a răspuns:

Funda echivaleaza cu multumirea pentru un raspuns pe care il consideri cel mai satisfacator din toate cele primite la intrebarea ta. Cand postezi o intrebare si primesti raspunsuri, in dreptul fiecarui raspuns o sa iti apara o chestie de genul "alege raspuns castigator". Vezi care raspuns e cel mai satisfacator si poti da click pe acea optiune. Asta inseamna sa dai o funda. Daca ai primit la o intrebare cel putin 2 raspunsuri, ai 2 zile sa alegi raspunsul castigator, altfel il va alege calculatorul aleatoriu.

| lolita15 explică (pentru Mareacluj):

Mersi mult! chiar m-ai scos din ceata!

2 răspunsuri:
| IssabellaLoLa a răspuns:

Heibig hug

funda inseamna urmatorul lucru;

pui o intrebare iar cel care a raspuns cel mai compex, mai explicit sau care ti s-a parut raspunsul cel mai bun va primi funda.

cum faci asta?
in dreapta raspunsului, daca pui cursorul o sa fie un fel de panglica gri pe care scrie : "declara raspunsul castigator". Aceasta panglica se numeste FUNDA.

cum declar raspunsul castigator?
cum spuneam alegi raspunsul cel mai bun raspuns, dai click pe panglica.
acolo iti va aparea o intrebare:"esti sigur ca vrei sa declari raspunsul castigator?" iar daca vrei dai pe da daca nu, nu.

sper ca te-am ajutat si ai inteles big grin