| baimalasi a întrebat:

Bun ma plictisesc asa ca m-am gandit sa pun aici 4 intrebari iar cine raspunde corect primeste funda.Nu este nimic legat de teme e vacanta sau ceva.laughing k
1.Cum se citeste acest numar:1.456.345.245.
2.Cum se citeste acest numar:83.356.936
3.In ce an a avut loc primul razboi mondial?
4.Ce inseamna jubileu?
Gata cine raspunde are funda nu conteaza cine este primul doar sa fie corecte raspunsurile.Mult noroc!

Răspuns Câştigător
| Pricked a răspuns:

1. Un miliard patru sute cincizeci si sase de milioane trei sute patruzeci si cinci de mii doua sute patruzeci si cinci.
2. Optzeci si trei de milioane trei sute cincizeci si sase de mii noua sute treizeci si sase.
4. Sărbătorire a împlinirii unui număr de ani (de obicei cincizeci) de la producerea unui eveniment important.

9 răspunsuri:
| Larisssaa a răspuns:

Uităte la categorie.
Ce cauţi la ˝ Dragoste şi Sex ˝?

| DyNo a răspuns:

1) Un miliard patru sute cincizeci si sase de milioane trei sute patruzeci si cinci de mii doua sute patruzeci si cinci.
2)Optzeci si trei de milioane trei sute cincizeci si sase de mii noua sute treizeci si sase.
3) A inceput in 1914 si s-a sfarsit in 1918.
4) Este o sarbatoare data in cinstea implinirii unui numar de ani de la producerea unui eveniment important.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai plictisi la Dragoste si sex.

| baimalasi explică (pentru anonim_4396):

Da acum am observat ca am pus intrebarea aici am mutat aceasta intrebare la CG.

| xXdoareuXx a răspuns:

Un miliard patru sute cincizeci si sase de milioane trei sute patruzeci si cinci de mii doua sute patruzeci si cinci
optzeci si trei de milioane trei sute cincizeci si sase de mii noua sute treizeci si sase
stiu ca era prin 1914 pana prin 1918
si la ultima nu stiu si nu ma pun sa caut acum

| GrimReapper a răspuns:

1.un miliard patru sute cinizc si sase de milioane trei sute patruzeci si cinci de mii doua sute patruzeci si cinci
2. optzeci si 3 de milioane trei sute cincizeci si sase de mii noua sute treizeci si sase.
3.28 iulie 1914
4. JUBILÉU, jubilee, s. n. Sărbătorire a împlinirii unui număr de ani (de obicei cincizeci) de la producerea unui eveniment important. – Din fr. jubilé, lat. jubilaeus.

| Amfitria a răspuns:

Scuze... as vrea sa iti raspund, daar... sunt in vacanta asa ca nu prea as vrea sa imi folosesc capul la maxim!

| baimalasi explică (pentru Amfitria):

Bun raspuns)).Ma plictisesc si sunt curios sa vad ce stiu altii.big grin

| Bluey a răspuns:

Un miliard patru sute cinzeci si sase de milioane trei sute patruzeci si cinci de mii doua sute patruzeci si cinci