| Kozmyna a întrebat:

Acum doi ani am fost cu un baiat dar acesta m-a lasat pentru alta
dupa aceea noi ne pupam si ne tineam in brate dar fara sa fim impreuna
eu intre timp am avut alt prieten el umbla dupa fiecare fata
dar ce faceam ce nu faceam ca pana la urma iar ajungeam sa fim amdoi
saptaman trecuta am fost la bunici si am vorbit prin mesaje
o zis ca ce ar fi daca in vacanta de vara ne-am impaca
eu nu l-am crezut si i-am zis ca il cunosc prea bine ca sal cred
el tot zicea ca so schimbat o jurat ca vorbeste serios
tot nu l-am crezut
el in timpu scoliii sta la internat
si luni seara m-osunat si o zis ca facem ce am vorbit ca el vorbeste serios si ca o sa iasa un cuplu fain
atunci l-am crezut pentru ac era cu mai multi in camera si o vb cu mine de fata cu ei
voi ec ziceti? sa am incredere in el?

2 răspunsuri:
| Dia007 a răspuns:

Draga Cozmina,

Parerea mea e ca nici tu, nici el nu stiti ce vreti. Din ce povestesti tu, el nu prea are ganduri serioase cu tine. Daca astfel de baieti itiplac tie, fa ce vrei, dar daca vrei sa fii iubita, sa aiba cineva grija de tine, sa te ocroteasca si sa fie mereu langa tine, iti spun din tot sufletul sa o inchei cu baiatul asta pentru ca nu merita deloc. Faptul ca ti-a trimis cateva mesaje frumoase nu inseamna nimic Cozmina, absolut nimic. Faptele sunt poate putin mai importante decat cuvintele frumoase. De la bun inceput mi-ai spus ca a umblat cu alta fata cat era si cu tine. Asta nu se face! Doar nu vrei sa fii si tu in situatia de a fi cu el si sa mai umble si cu alta. Nu te injosi pentru minic in lume.
Baieti sunt multi pe lumea asta si crede-ma, o sa ai parte si tu de baiatul visurilor tale care sa te iubesca si sa te merite.
Eu spun un NU categoric! NU MERITA!

| ederaionela a răspuns:

Depinde doar de tine daca stii ca il cunosti bine si nu ar fi in stare sa faca misto ar trebui sa ai incredere in el... dar oricum daca tii la el ar merita sa incerci. baftawinking sper ca ti-am fost de folos fundabig grin