| florin1998 a întrebat:

Am 13 ani, 160cm si 53 kg...cum as putea slabi vreo 4-5 kilograme? cele mai rapide raspunsuri primesc fundita?

3 răspunsuri:
| Cezar a răspuns:

Sa alergi, oleaca iti prinde bine. si sa, tii oleaca de dieta in timp ce faci oleaca antrenamente. asta ajuta bine!
Sau mai este o solutie, dar nu cred ca va tine bine
Dimineata sa faci baie in cada, la temperatura mare ( daca ai centrala ), dar fara sa mananci nimic!
Sa stai cam 30 min o ora chiar si o ora jumatate, si iti garantez, daca te cantaresti, gol ( fara haine, papuci ) Deoarece alea iti da un surplus de greutate! Si iti garantez ca ai scazut vreo 3 kilograme chiar mau mult!

| KoreaJapan a răspuns:

De ce anume sa slabesti? Am si eu o prietena tot de 13 ani s 50 si ceva de kg, dar nu a cerut niicodata sfaturi despre cum sa slabeasca. Mai, inteleg, unii trebuie sa alabeasca pentru sanatatea lor, ma refer la obezi, dar la tine este perfect normal. Daca vrei sa slabest, nu stiu de ce, nu manca cipsuri, cartofi prajiti, cam ce contin grasimi, dar nici prajituri, ciocolata... Preferabil sa ti dieta, adica. Sa mananci doar fructe si legume. Sa vedem cat poti rabda si rezista. Eu iti spun sincer ca nu e o alegere buna. Dai naibii pe idiotii aia care rad din cauza kg tale. Ei nu rad din cauza asta, rad atunci cand vad ca te afecteaza ceea ce zic ei si asta le face mare placere.

| Madaliinaaa a răspuns:

In locul zaharului, consuma un indulcitor fara calorii
Incearca sucul de lamaie/limeta pentru a aroma legume, tipurile de carne si salatele
Asigura-te ca legumele verzi din salata sunt uscate dupa ce le-ai spalat astfel incat sosul sa adere pe ele si sa nu fie nevoie de o cantitate excesiva pentru un gust intens
Foloseste ulei de tip spray pentru gatit, fara calorii
Foloseste lamaia in locul untului pentru a-ti asezona legumele
Foloseste foi de copt din silicon si tigai antiaderente pentru a nu fi nevoie sa folosesti ulei sau unt
Adauga legume suplimentare la o reteta pentru o masa sanatoasa si cu mai putine calorii
Alege cereale integrale atunci cand mananci biscuiti, orez, paste, etc. si inlocuieste painea normala cu paine integrala
Nu manca carne cu grasimi. Cumpara fara piele sau indeparteaza pielea tu insati
Gateste cu sos de mere in loc de ulei. Poate inlocui uleiul in aproape jumatate din cele mai des folosite retete
Alege ton conservat in apa in loc de ulei
Alege branzeturile si lactatele cu un continut redus de grasimi
Consuma jumatate din portia de la restaurant. Pastreaza restul pentru a doua zi. Fa multa miscare. Sper ca te-am ajutathappy.