| Ionuts_5426 a întrebat:

Am de facut o compunere despre planeta Venus.As vrea sa fie ceva inedit si amuzant. Daca ma puteti ajuta cu niste idei? Fundita.

Răspuns Câştigător
| problematic a răspuns:

Salut.
Stii ca n-ai voie cu teme pe aici, nu?
Hai totusi sa te ajut.

Planeta Venus este a patra planeta de la soare. Interesant, nu? Orbita ei este aproape circulara. Este cunoscuta inca din cele mai vechi timpuri, fiind cel mai stralucitor astru de pe cer, bineinteles, dupa Soare.
Oamenii, curiosi ca de obicei (de asta a murit pisica), au trimis vreo 20 si ceva de sonde spatiale acolo. Ca sa deranjeze extraterestrii, nu de alta.
E o planeta numai buna de locuit. presiune vre vreo 90 de ori mai mare ca pe Pamant, atmosfera formata din straturi de acid sulfuric, dioxid de carbon, temperaturi de 400-500grade Celsius.
Un loc exceptional, o priveliste de neuitat.

Acolo vreau sa ma duc in vacanta happy.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa iti pui mintea la contributie daca vrei sa treci examenul o amika S
tefy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O compunere imaginara pe planeta venus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutati-ma

| Micutssa11 a răspuns:

Trebuie sa ai propiile ideei!winking

Ce te vei face la examen?laughing

Vei sta si vei cauta pe google?

Pune-ti putin mintea la contrubutie! :*

>; d