| hadasan a întrebat:

Buna as vrea o compunere despre necesitatea regulilor. Eu am ceva idei dar as vrea sa mai gasesc sper sa ma puteti ajuta

Răspuns Câştigător
| Nicoleta a răspuns:

Ideea de baza a compunerii ar trebui sa fie :"omul nu poate trai fara regului. Ele sunt absolut necesare, iar in absenta regulilor, am trai intr-un haos."
Imagineaza-ti o lume in care sa nu existe nici o regula de circulatie, sau nici o lege, o lume in care toti ar face orice ar dori, fara a da socoteala nimanui.AR fi un dezastru.