| Denisa314 a întrebat:

Buna am fost la mare si m-am bronzat fara crema pentru protectie solara iar acum ma ustura fata ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| AlexandruHS a răspuns:

Buna

Poti sa incerci crema aloe vera.
Sucul de lamaie, poti folosi sucul de lamaie. Stoarce cateva lamai si amesteca sucul cu putina apa, cateva linguri. Acidul citric din lamai va accelera procesul de vindecare a celulelor afectate de razele soarelui.
Poti sa aplici pe fata, felii de castravete, iaurt, ulei de levantica sau un amestec de miere si lamaie verde.

Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Cel mai bine mergi la farmacie, ungete cu crema cu aloevera.

| deadlykiss a răspuns:

Exista creme speciale pentru arsurile solare. Am inteles ca si iaurtul este folositor

| Denisa314 explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri nu ma mai ustura atit de tare a mai trecut un pic.

| AlexRo112 a răspuns:

Pai, cel mai bine e sa te ungi cu Iaurt asu ulei de masline sau, daca ai cu alifie de aloe vera, este foarte buna. Funda?

| popovicivalentinaaaion a răspuns:

Bunica mea ma dadea cu danone. si chiar trecea dupa 2 3 orr