| EuSiDoarAtat123 a întrebat:

Am mai slabit vara asta destul de mult(vreo 6-7 kg).Si acum am pus la loc 1kg...Pot sa il dau jos in 4 zile? Sau macar jumatate de kg sau ceva...Nu vreau regim de infometare ca daca o sa ma infometez dupa o sa m-i se intample efectul jo-jo(sa te ingrasi dublu decat ai slabit)....Si niste exercitii pentru burtica si partea de sus a piciorului.Pana acum fac cate 100 de(stau pe o parte si ridic un picior in sus)-(100 pe fiecare picior).Si mai si merg in ritm vioi cam 30 minute-1 ora(depinde de cum ma simt)....Si mancare nu mananc asa de mult...Mananc 2 mese cu mancare(de ex azi mesele constau in felii de salata de vinete,in alta zi constau una din ele in branza cu rosii si cealalta in niste carnita la cuptor sau din astea), 2 gustari care constau in mere si ca si cina un ceai.Dar azi am mancat un covrig din acela umplut cu gem de fructe....Niste idei plizzz(de ce sa mananc si ce sport sa fac)

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Cardio, in special alergat. 1 ora de 3-4 ori / saptamana. Daca nu poti sa alergi o ora, alergi cat poti, apoi mergi repede pana iti revii si apoi alergi iar, important e sa nu stai. Sau bicicleta, stepper, inot.

Mananci ok, dar ai putea sa mai adaugi un piept de pui sau de curcan cu legume, ca mananci cam putine proteine si niste grasimi sanatoase ( masline, nuci, alune ).