| liliana096 a întrebat:

Buna!
Am nevoie de niste titluri de carti, caci numai stiu ce sa citesc si am citit acum cateva zile o carte super (evermore) si as vrea sa-mi spuneti daca stiti alte carti care sa semene cu aceasta carte.Pt cei care nu o stiu este sf si romantica cu un tip dragut care se dovedeste a fi nemuritor ce se indragosteste de o fata medium careia i-a murit familia.Este f interesanta si stiu ca o sa apara mai multe volume.Deci, stiti ceva carti in genul acesta?
dau funda pentru doritori.

1 răspuns:
| andreeadragutza22 a răspuns:

Romeo si julieta-william shakespeare
cei 3 muschetari-Alexandre Dumas
Mizerabilii-Victor Hugo
cele mai frumoase carti love struck pe astea le'am citit ca imi palceau si am auzit mai am in mare parte unele preferaTE CA FIIND :
Elevul Dima dintr-a saptea sau Invitatia la vals de Mihail Drumes
Sunt carti de dragoste despre adolescenti.Merita citite.
Sunt, in general, adepta cartilor de dragoste. Din categoria asta iti pot spune ce mi-a placut mie: Invitatie la vals - Mihail Drumes (cartea mea preferata), tot de la el ai mai putea citi Scrisoare de dragoste. Cella Serghi - Panza de paianjen. Ionel Teodoreanu - Lorelei. Jane Austen - Mandrie si prejudecata
DACA te-am ajutat te rog da-mi fundita