| anonim_4396 a întrebat:

Am o catelusa pe care o tin in curte este de talie mica si are 5 ani.Eu ii dau mancare in boabe sabor si mananca din cand in cand din ele, sa spun ca eu sunt la bloc si o tin in spatele blocului unde poarta are o gaura pe unde poate sa iasa. Si am zis asta ca daca nu-i dau de mancare cred ca pleaca.Deci ce sa ii mai dau sa manance, adica carne si oase dar eu nu mananc mereu asta si la micul dejun, parnz si cina?

1 răspuns:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! Poți încerca să-i dai și mâncare, dar niciodată oase de pui (acestea sunt moi și îi pot perfora intestinele). În această perioadă nu trebuie să-i lipsească apa proaspătă. Câinii maidanezi sunt foarte recunoscători și se obișnuiesc cu mâncarea.
O zi cu zâmbet să ai!