| Ana_2177 a întrebat:

am o intrebare stupida dar am mare nevoie de ajutor, sunt d la tara stau aproape de Timisoara si as vrea sa merg acum la solar, nu am fost niciodata si nu stiu prea multe, intrebarea este:de ce ai nevoie cand te pregatesti sa mergi la solar? ai nevoie de dress? sau de ce altceva? stiu doar ca este la pat cum s-ar zice si la dus. pup mersi pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu iti trebuie nimic in mod special inainte sa te duci la solar faci o baie si te exfoliezi iar cand ajungi la solar nu iti trebuie cotum de baie.Majoritatea din acest motiv se duc pentru ca faci plaja nud cum s-ar spune si te bronzezi uniform.
La solarul la pat stai intisa pe el si vine un capac pe deasupra iar la cel la dus te inchizi tu intr-o cabina.
Recomandat este sa faci sedintele incepand de la 5 minute in prima zi apoi peste 2 zile 10 minute iar peste alte 2 zile 15 minute si apoi poti continua cu 15 dar nu cred ca vrei mai vrea pentru ca te bronzezi foarte repede, eu dupa o sedinta de 15 minute deja se cunostea. Fundita?batting eyelashes

3 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Mai bine iti cumperi o crema de protectie solara si stai la plaja intre orele recomandate. Nici nu e asa de scump si e si mai sanatos. big grin

| sudsuinededouaori a răspuns:

Desi sunt baiat vad ca stiu mai multe decat o femeie. Cum sa te duci in dres la solar?laughing. Poti sa te duci dezbracata complet, de fapt asta e si ideea ca nu te vede nimeni si te poti bronza unform. nu prea ai nevoie decat de bani pentru ca nu ai voie sa stai decat vreo 5-10 min si de la prima sendinta nu se vede deloc diferenta, plus ca risti ceva cancer de piele (asta sunt mici zvonuri). Mai bine fai tu plaja de la 7 dim pana la 9 si de la 19-21 si o sa ai un bronz mai frumos decat ala de la solar. toate bune

| adrianaa a răspuns:

N ai nevoie de nimic. e bine doar sa n ai machiaj pe fata bijuterii sau altele.
exista solar vertical si orizontal.
si cateva ore dupa sedinta de solar nu este indicat sa faci dus. dar oricum mai multe informatii iti poate da fata de acolo pentru ca au si creme speciale.bafta