| aditzu92 a întrebat:

Salutare la toti! Desii cred ca am un an de cand nu am mai pus o intrebare pe tPu dar nici nu am mai dar raspunsuri celor care au nevoie asa cum sunt eu.Intrebarea mea estebig grine ce si din ce cauza joc la PariuriSportive? In trecut am mai jucat,cand eram mai mic si am facut dar nu stiu cum am facut de "m-am lasat"acum din nou joc "ca un dependent",aproape ca mi-a distrus viata,ma trezesc dimineata direct pe casa de pariuri sunt sa fac bilet, nu-mi rezolv toate problemele si ma duc sa-l "bag". Simt ca nu ma pot lasa, desii scopul meu e sa-mi recumperez banii pierduti nu sunt multi -150RON m-am gandit ca voi ajunge la 0 si atunci voi zice stop. Ajutati-ma va rog sa scap mai repede de ele, sunt un calvar pentru minecrying nu mai rezist, multumesc anticipat celor care incearca sa ma ajute.

1 răspuns:
| gyovany95 a răspuns:

Seara bună dragă prietene!
Problema ta, deși pare o problemă de fond, este o problemă pusă pe seama lipsei de voință! Dacă mă întrebi pe mine eu nu cred în dependență ci mai degrabă în obișnuință!
Deși îți dorești să renunți și te simți distrus, ești conștient că asta nu îți face rău și încerci în dorința satisfacției câștigului!
Ar trebui să începi prin a risca sume mai mici, și dacă pui bilete să încerci să le mai rărești, să nu joci pe cote imposibile și nici pe curse virtuale! Dacă reușești să reduci sumele, și să bagi mai puține bilete, setează o zi pe săptămână în care nu mergi, iar dacă asta ți se pare ușor încearcă 2 zile! Și tot așa, ușor ușor nu vei mai simți nevoia să ajungi acolo!
Ca un mic sfat, în cazul în care treci pe lângă Casa de pariuri și nu te poți abține, încearcă să îți setezi o pedeapsă proprie pe care să o aplici, funcționează de fiecare dată, deoarece atunci când noi suntem răi cu noi, avem tendința de a ne depăși limitele!