| emilia21 a întrebat:

Buna am o intrebare, voi credeti in astrologie, sau credeti ca nu merita sa citim chestile care sunt scrise acolo? astept raspunsuri va multumesc

Răspuns Câştigător
| psiholoaga a răspuns:

Si eu cred ca nu merita. O fosta colega de facultate lucra la o revista, unde facea horoscopul. Era platita sa inventeze saptamanal cate un horoscop pentru fiecare zodie. Asa ca... E clarhappy.

9 răspunsuri:
| ant1 a răspuns:

Sunt puse la nimereala, nu exista prezicere, precognitie sau orice alteceva legat de misticism

eileen
| eileen a răspuns:

Eu nu cred in asa ceva, este o pierdere te timp cititul horoscopului.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Eu nu cred ca este o pierdere de timp - este o distractie, ceva de care poti sa te amuzi cu prietenii. In rest daca sunt bine facute - mai ales privind caracteristicile zodiilor - sunt destul de corecte. Ajungi in unele sa te recunosti foarte bine. Depinde ce anume citesti. Daca sunt prostii de prin ziare - horoscopul zilei, scris probabil de un jurnalist care n-are ce face si scrie aceasta rubrica - nu prea sunt nimerite, in schimb eu de multe ori am zis ca nu ma mai uit la Urania, pentru ca de prea multe ori s-a nimerit sa fie asa cum a zis ea.
Sa zicem ca poate fi amuzant sa citesti cu prietenii si sa razi cand in fiecare horoscop iti merge altfel... Poate fi interesant cand te gandesti la compatibilitate... Sau poti sa te recunosti regasindu-ti calitatile si defectele in cele ale zodiei tale.

eileen
| eileen a răspuns:

Vreau sa mai completez ceva: horoscopul te influenteaza si daca tu crezi ce citesti acolo, si ti se intampla in acea zi 10% din predictie, desi va fi o coincidenta te va face sa crezi ca este adevarat ce se spune despre astrologie samd...

mira
| mira a răspuns:

Nu cred nicio iota. Poti sa citesti horosopul doar ca sa te amuzi. Mira

| Dr.StomatologG.G. a răspuns:

Astrologie este o mare pacaleala si prostie. Nu este adevarat, nu are nici-un pic de stiinta. Sa nu credeti in astrologie, horoscop, etc. Totul este inventat, ca sa faca uni bani usor. Conculzia - sa nu credeti in asa ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yo cred ca astrele nu mint si ca sunt si ele bune de ceva dar oamenii sunt prea prosti sa le inteleaga si de aia tot ce auzi la horoscop nu ti se implineste(plz incadreaza raspunsul meu la cele folositoare)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pentru ca de multe ori mi s-a intamplat ce se spunea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred si uneori cand am timp uramaresc reluarea emisiunii pe www.horoscopurania.ro. Mi se pare ok site-ul plus ca are si alte articole interesante