| Luca_Constantin_1998 a întrebat:

Salut, exista pastile pentru somn.? Eu 4 zile m-am culcat la 6 dimineata! Stau treaz de la 22 pana la 6 dimineata! Fara sa ma ia somnul! Faza e, ca nu reusesc sa dorm! Nu mai pot sa dorm noaptea! Ziua dorm de la 6 pana la 18! Pls! Vreau un raspuns, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Sunt pastile din plante, naturiste pentru somn care se dau fara reteta, la plafar sau farmacie, pentru alea mai serioase, chimice gen Rivotril sau alte benzodiazepine iti trebuie reteta de la psihiatru.Sanatate!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu ești pe bune? Dormi 12 ore pe zi și te întrebi de ce nu dormi noaptea?

| Holiday a răspuns:

Pai cum naiba sa adormi la 22 daca te trezesti la 18?!
Ia adormi o data la 6, trezeste-te la 9 si sa vezi ce adormi tu apoi la 22 in seara aia. Si apoi gata, te-ai reglat cu somnul.

| Donsavas a răspuns:

Nu ai de unde stii tu dacă ai nevoie de somnifere. Poate mergi mai bine pe stimulente. Astea te energizeaza si se iau ziua. Bineinteles, doar un psihiatru iti poate prescrie asemenea produse.

| mastadont a răspuns:

Somnifere sunt foarte multe, mergi la un doctor să îți prescrie ceva. Să nu iei de capul tău că sunt foarte periculoase, de la supradoză poți muri.

| Anon31241212 a răspuns:

Exista somnifere, dar nu is sanatoase. Iti afecteaza ritmul cardiac. Trebuie sa mergi la un,, medic de somn". La noi in Romania, acest medic specializat pe somn este psihiatru sau neurolog. Nu este deloc normal ca nu poti dormi deloc. Trebuie sa consulti un medic, nu sa iei dupa ureche niste tratamente.

| AnneCyntia12 a răspuns:

Exista somnifere. Se gasesc aproape la orice farmacie!

| UddryKK a răspuns:

Sunt la fel, dar eu cel putin mi-am reglat somnul, dar nu-ti recomand somnifere, o poti face si singur, fara ele, deci, ca tot este vacanta de vara, incearca sa nu mai dormi o seara, te scoli la cat de scoli, si nu dormi toata seara, si nici a 2-a zi, iar undeva la 22-23 te culci, ai sa vezi! Bafta in continuare, am facut acelasi lucru si a mers. Inainte de somn, incearca sa bei un ceai de tei, sa-ti faci un dus fierbinte, tot ce ii place organismului tau pentru a adormii.