| suGus_8787 a întrebat:

Buna ( :
Am o masea destul de cariata care se misca.
As vrea sa mi`o scot deoarece plec in tabara si nu vreau sa am dureri acolo.
Ceva sfaturi cum sa procedez.
P. S. Fara dentist.

Răspuns Câştigător
| Mentaaaaa a răspuns:

Buna!
Daca e cariata si se misca e posibil sa ai o infectie si e foarte riscant sa ti-o scoti. Stii si tu cred ca cel mai bine ar fi sa mergi la dentist sa iti puna de 2-3 ori plomba cu medicament pentru a omori nervul si apoi sa ti-o plombeze definitiv. Eu am fost in aceasta situatie si de asemenea trebuia sa merg in tabara am fost incapatanata la fel ca tine si am avut dureri cand am atins-o cu niste ciocolata. Concluzia, poti sa o tragi singura, deci du-te la dentist.

Pa, pa!

6 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Dar dentistu ce are?! In ziua de azi dupa anestezie nu mai simnti absolut nimichappyO masea tratata la timpu ei e o investitie buna...Crede -ma

| PetreConstanta a răspuns:

Daca vrei fara dentist ia patentul o scoti imediat si ai scapat

| Meli34 a răspuns:

Misc-o foarte des si foarte tare in toate directiile.varianta cu dentistul era ff buna...nu ai de ce sa te temi ca iti da injectie de amortire, care nici nu simti acul si apoi ti-o scoate. happy fundita? plz?

| Karizma a răspuns:

Daca vrei sa nu te doara cat timp esti in tabara incearca sa nu mananci dulciur foarte multe mai ales pe partea maselei si asa scapi si de durerea de a o scoate si daca e cand te intorci faci cum fac si eu:stau si stresez maseaua pana se desprinde apoi incerc sa o scot cu limba dar trebuie sa ai multa rabdarewinking

| Cristiana2011 a răspuns:

Aucii :-s. Du`te la dentist sa ti`o scoti. Mai bine inainte decat prea tarziu :*. O sa fie bine fara acea masea. Si nu iti vor aparea dureri. Pupicii. Distractie placuta :* >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trage de ea in fata si in spate si incearca sa o ridici cu unghia daca are o parte care se rupe deja.