| anonim_4396 a întrebat:

Am o pisicuta care este gravida... oare cand trebuie sa nasca? Si am mai avut o prietena care a avut o pisicuta si cand a trebuit sa nasca a chemat un veterinar? sa chem si eu veterinarul?

3 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Chemi veterinarul doar dacă știi că pisica ta are probleme de sănătate sau a mai avut sarcini neduse la bun sfârșit. Dacă e sănătoasă nu ai de ce să-l chemi. O pisică e în stare să fete foarte bine și singură, de fapt e chiar recomandat.

| luciana200972 a răspuns:

Pisicutele nasc singure de cand lumea, o persoana straina care sa stea pe capul ei in acele momente s-ar putea sa o streseze, stai in garda si dc apar probleme atunci chemi veterinarul. pentru a afla cand tb sa nasca este mai bine sa mergi cu ea la veterinar pentru o ecografie, asa i-ti poate spune si dc pisoiasii sunt sanatosi. vreau si eu un pisoias, te roooog

| xXxFaTiMa a răspuns:

Da normal, ca tebuie ce tu ai naste fara doctor?!