| kalex a întrebat:

Am o placa de baza cu 4 porturi SATA. Doua sunt albe si doua negre. Intrebarea mea este: care este de 6GB/s si care este de 3GB/s? Pe site scrie ca 2 sunt asa si celelalte doua asa, dar nu specifica care este care. (Vreau sa specific ca am doua hard-uri si un DVD Rom)

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Ce model e placa de baza?

De obicei scrie in dreptul porturilor SATA2 (3Gbit/s) si SATA3 (6Gbit/s)

De obicei SATA3 sunt albe si SATA2 negre dar poate diferi de la producator la producator.

1 răspuns:
| kalex explică:

Placa este: Gigabyte GA-H81M-S2PV
Si da, cele albe sunt 3 ca am verificat, dar oricum mersi de raspuns!

Întrebări recente