| Cristinavr a întrebat:

Am o problema care chiar ma afecteaza...Am 14 ani, sunt fata si sunt o fire mai calma, dar in acelasi timp, mai copilaroasa.Glumesc, rad, ma uit des la desene, imi place inca sa ma joc pe strada la tara.Problema e ca la scoala nu ma baga nimeni in seama.Eu ma bag in conversatii, incerc sa vorbesc cu fete si chiar si cu baieti.Dar ei ma ignora.Sunt obsedati toti de o colega de-a mea. Este o super-fata, draguta, amuzanta si mie imi place sa stau cu ea.Dar ei sunt complet obsedati.Cand ea se imbraca intr-un fel, o copiaza.Cand zice o gluma toata lumea rade.Cand zic eu ceva, nu e interesant pentru ei.Am inceput sa stau singura mai mult in casa in weekenduri..Ma simt groaznic.
Sper sa ma ajutati.Ceva important : invat bine si ajut multi sa isi faca temele si ii mai ajut la desen ( sunt cam stangaci...).
Ajutati-ma. Orice sfat e binevenit chiar si o critica. Multumesc :*.

Răspuns Câştigător
| shhhs a răspuns:

Pai cum sa-i ajuti daca ei nu te baga in seama? Mi se pare foarte nasol... in primul rand incearca sa fii naturala, sociabila si sa eviti sa fi excesiva. Daca nu functioneaza gaseste-ti si altundeva prieteni...ma refer la prieteni adevarati.
Daca totusi nu vrei sa faci asta si vreo sa folosesti o metoda ''murdara'' fa ceva incredibil sau imprieteneste-te cu fata aia si astfel vei deveni si tu ''populara''- totusi eu nu-ti recomand aceasta metoda.

13 răspunsuri:
| annaangel17 a răspuns:

Pai sa ii ajuti la orice pe colegii tai daca iti cer ajutorul, si incearca sa fii mai matura cu ei, si intereseaza-te de glume bune pe internet.Incearca sa fii o fire foarte prietenoasa cu ei... Sper ca te -am ajutat

| Cristinavr explică (pentru annaangel17):

Multumesc de sfat.happy

| Cuvântul1 a răspuns:

Incearca sa le arati ca esti si uh super-fata nu ceea ce cred ei ca esti big grin

| Niiiicu a răspuns:

Ce pot spune e ca e bine sa fi si copilaros insa nu chiar mereu, si eu sunt, sunt si glumet insa nu dispera, prieteni sunt cei care te baga in seama nu toti, si felicitari pentru faptul ca invetihappy

| Cristinavr explică (pentru Niiiicu):

Multumesc.sad.Sincer nu sunt mereu copilaroasa.Sunt asa in afara scolii.la scoala sunt mai serioasa pentru ca imi vad de invatat.

| Niiiicu a răspuns (pentru Cristinavr):

E bine atnci, nu mai pune la sufletwinkingbafta asa fac si euhappy

| 12AA a răspuns:

Fii tu..si nu te schimba pentru nimeni... daca nu te observa asta inseamna ca nu stiu ce e frumos. Nu incerca sa-ti copiezi colega...Da`mi id tau printr`un mesaj si poate vb mai multe si poate reusesc sa te ajut.
pup :*

| Cristinavr explică (pentru 12AA):

Merci! SIncer, multi mi-au zis sa fiu EU.dar pentru multi eu nu sunt o persoana de bagat in seama..mda, de aia n-am avut prieten laughing.

| shhhs a răspuns (pentru Cristinavr):

Si nu ai nici-un prieten care sa te aprecieze? Chiar si frate au verisoara? -cineva cu care sa te intelegi.

| Cristinavr explică (pentru shhhs):

Ba am o prietena de la 6 ani.Dar ea este mai mult cu familia plecata in vizite si ne putem vedea doar uneori din cauza scolii.Ma inteleg cu ea, dar nu ma prea ajuta

| shhhs a răspuns (pentru Cristinavr):

Cel putin ai un prieteni adevarat. In viata poti avea sute de prieteni insa numai cativa sunt cu tine mereu si la bine si cand ai probleme, sustinandu-te mereu... :-)

| Andreea9595 a răspuns:

Ajuta-ti colegi, cauta glume in reviste, pe net sau in carti si incearca sa pornesti o noua moda. Poti "soca" lumea cu o noua coafura ( de ex. funda din par a lui Lady Gaga). Poti gasi tutorialul cum sa o faci pe Youtube si e foarte simplu: chiar daca ai parul lung sau scurt. Stai cu aceea colega si incearca sa afli ce e special la ea. Sper ca ti-am fost de ajutor!

| Cuvântul1 a răspuns (pentru Andreea9595):

Nu o sa fie mai simpatica daca cauta glume in reviste si pe net, fiecare om este diferit unul mai glumet altul care nu prea le are cu glumele.