| mafychokko05 a întrebat:

Buna am o problema de dragoste. imi place mult de tot de un baiat si am ajuns la concluzia ca il iubesc. am fost cu el dar ne-am desp pentru ca radea clasa de noi si mi-am dat seama ca nu trebuia sa iau in seama ce zic colegii. in excursie mia recunoscut ca ii place de mine. dar acum ii place de o alta colega si nu stiu ce sa fac sa il am din nou.si acea fata stie ca o place si profita de el iar baiatul de care imi place crede ca fata aceea chiar tine la el. dar in realitate doar profita...si cred ca vrea sa ma faca si pe mine geloasa. ce as putea face? pls help me

Răspuns Câştigător
| SweetyNuta a răspuns:

Salut.Te-aș putea ajuta eu. POți să-i scrii un mesaj astfel „Salut, cred că despărțirea noatră n-a fost tocmai potrivită, am realizat că a fost o mare greșeală.Te plac cu adevărat.Eu mă conduc după principiul Iubesc pe cei ce mă iubesc.Mi-am dat seama că mă iubești cît de cît.Și despre acea colegă pot să-ți spun că nu te place,ea doar profită de tine, ți-am spus asta sre binele tău sau al nostru să nu crezi că-s geloasă sau chestii de astea.Te iubesc și vreau să ai parte de tot cei mai bun, mă doar cînd cineva profită de tine.Sorry pentru greșeala de a ne despărți, aș vrea să fim din nou ca înainte împreună.Și deacum promit să nu ascult gura colegilor, sau a oricărui. Aștept un răspuns concret"
Asta ar trebui să-i scrii... Sper că te-am ajutat
Baftă!

3 răspunsuri:
| LifeIsMyColor a răspuns:

Pff. Urata situatie. Ar trebuii sa vorbesti cu el si sa ii spui ca vrei sa fiti impreuna din nou si ar mai trebuii sa nu'ti pese de ce zice lumea. Asculta'ti sentimentele si incearca sa nu asculti ce zic altii :]. Vorbeste cu el, incearca sa clarifici lucrurile. ii spui ca te'ai simtit prost pentru ca toti radeau de voi, dar ca iti pare rau ca l'ai pierdut si ii spui ca tu chiar tii la el. Daca inca te place veti fi sigur impreuna :]. Baftaa :*.

| Simona1245 a răspuns:

Eu zic sa ii spui in fata baiatului asta ca iti place de el si sa ii spui ca fata aceea il foloseste, in schimb iubirea ta e pura si sa cauti dovezi ca il foloseste sau ca isi bate joc de el.
mult succesbig grin

| madutza_7101 a răspuns:

Mai mi s a intamplat si mie ultima parte din chestia asta,dar eu am vbt cu colega mea despre chestia asta, dar tot nu intelesese si pana la urma am batut o, daca de vorba buna nu a inteles...