| anonim_4396 a întrebat:

sunt aura:
De o luna si ceva ma tot uit dupa un baiat, care a aflat cam de o luna ca il plac. Bun, i-am zis ca il iubesc nu stiu ce, mi-a tot raspuns ca si el. Ca tine la mine... si mai mi-a luat apararea (insa numai pe net toate astea ).
La scoala se uita la mine fix in ochii mei, insa astazi nu prea a iesit din clasa. Doar la usa ce a stat si s-a mai uitat asa la mine da nu mai mult de o secunda!
Ieri radea de o colega si arata cu degetul spre ea si radea la mine, ieri s-a uitat la mine, m-a privit in ochi. Si tocmai azi ce vroiam sa numai schimb privirea cand ma priveste nu s-a mai uitat straight face!
Il plac, in gandul meu eu cred ca ma place si e doar timid dar... M-am saturaattt de o luna numai asta. Bine cu privitul ochi in ochi se intampla cam de doua saptamani... Cand am jucat adevar sau provocare in conferinta cu o colega mi-a spus ca ma place 45 la suta. Insa sinceritatea din ochii lui, nu imi spune asta! sad Eu, il inteleg, si eu sunt timida, dar totusi hai unul dintre noi sa faca ceva, nu merge chiar asa.
eu sunt in clasa a 6 a el in a 7 a straight face.

Help sad

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ce-ar fi, deocamdata, sa va ocupati amnadoi de scoala. Lasati chestiile astea pentru o varsta mai potrivita. O sa aveti timp berechet.

| dracusoru24 a răspuns:

Eu zic sa nu-l mai bagi prea mult in seamna, trateaza'l cu raceala. Daca te place sigur va incerca sa-ti atraga atentia, dar chiar si asa nu ceda prea repede. Sfatul meu este oricum sa iti traiesti copilaria asa cum e ea nu o incurca cu chestii de genul, esti tanara si vei avea timp si de iubiri de genul, asteapta macar al doilea an de liceu.

| Letmehelpyou a răspuns:

Eu sunt de parere ca mai ai multe de invatat despre relatii. Tu inca nici nu stii ce este dragostea, i-ai spus unui tip PE INTERNET ca il iubesti fara sa il cunosti. E atractia fizica specifica varstei. Daca chiar vrei sa ai si tu un prieten, fii tu mai tupeista daca vezi ca el nu este, dar sincer iti creezi batai de cap singura. Mai bine ai invata si ai lasa baietii pe mai incolo, ca ai timp destul. Nu pierzi absolut nimic, ba chiar te scutesti de niste suferinta.

| Patriii a răspuns:

Pai nu stiu ce sa iti zic.Si mie mi'au placut foarte multi baiati si niciodata nu era impartasit. Dar acum e vorba de tine, eu cred ca cel mai bine e sa mergi la el, la scoala, face to face si sa'l intrebi ce simte cu adevarat pentru tine, sa nu iti mai dea semne aiurea.happy
Sper ca te'am ajutat putin.

| marian123 a răspuns:

Ooo... ce dulce vb tu cu el ceva ce ii place lui sau ce vrei tu si daca te baga in seama si continua si el conversatia s-ar putea sa iasa ceva... i-ai zis ca il iubesti, deci nu cred ca el a trecut cu vedereawinking bft