| RoxannaRoxannax a întrebat:

Am o problema foarte grava sad Imi este foarte greu sa comunic. Adica, cu fetele sunt sociabila, vorbesc cu ele, ma deschid usor.dar imi este greu sa comunic cu un baiat. De exemplu ies cu o prietena care e mai cunocuta si cand se intalneste cu mai multi baieti, vorbesc,glumesc,se pupa( pe obraz), se iau in brate si eu ma simt foarte prost pentru ca, chiar daca i-as cunoaste nu m-as duce la ei sa ii pup,sa ma iau imi brate, pur si implu nu-mi sta in caracter. Sunt foarte timida si rusinoasa cu baietii. Nici nu stiu ce discutie sa port cu ei, sa o iau in serios sau in gluma. Pur si simplu parca mi se incalceste limba in gura si habar n-am sa vorbesc. Daca voi ramane asa mereu n-o sa ma mai integrez niciodata in societate si o sa stau singura toata viata. Nu pot fii indrazneata, am incercat dar sunt prea inchisa in mine. crying Va rog,ajutati-ma, dati-mi un sfat sad Funda :* P.s : Am 17 ani sad

1 răspuns:
| Marianutzu a răspuns:

Pai cam ar trebui sa lasi rusinea la o parte si sa te bagi in seama cu ei! Nu poti sta toata viata asta, trebuie sa fi indrazneata... Gandeste-te ca si ei sunt tot oameni, asa ca nu ai de ce sa te temi.