| Causanu_Elena-Ramona_1981 a întrebat:

Buna,am primit o umprimanta de craciun si am doar cablul care trebuie bagat in priza, trebuia sa mai fie unul cu care sa ma conectez la calculator(am doar acel sidi)? dau funda
nu merge sa o instales pentru ca imi spune ca nu se poate instala
Scuzati categoria

6 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Da, trebuie sa mai fi unul care intra la calculator si de aceea nu se poate instala ( trebuie sa iti vada imprimanta ca sa se poate instala).
Si fara acel cablu care vina la calculator, nu poti sa imprimi nimic din calculator.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu functioneaza pe wi fi atunci ai nevoie si de cablul ala

| valentin75 a răspuns:

Salut! Pentru instalare nu ai nevoie de acel cd (cd-ul cu drivere), trebuie sa alimentezi imprimanta cu 220V si sa ai cablul usb (legatura dintre imprimanta si computer). In partea din spate/laterala... trebuie sa existe o mufa patrata, acolo se introduce cablul / unul la imprimanta celalalt la computer / slotul usb. Exista posibilitatea ca imprimanta sa aiba port de retea, in aceasta situatie iti trebuie un cablu de retea (nu ai spus ce model de imprimanta ai). Driverul pentru imprimanta il gasesti pe site-ul producatorului (cauti exact modelul pe care-l ai ); in partea din spate are un abtibild pe care gasesti modelul imprimantei precum si alte date tehnice.

| AlexeLup a răspuns:

Cablul acela care face conectarea de la pc la imprimanta se cumpara separat(costa in jur de 5 lei) iar cd-ul mai incearca-l pana merge

| Causanu_Elena-Ramona_1981 explică:

Multumesc mult tuturor, dar am facut rost de cablu(nu mergea prin WI-FI)

| AndreiAn a răspuns:

Buna Elena si Craciun Fericit!
Depinde de imprimanta. Daca este de ex. Samsung (eu am asa ceva), imprimanta vine doar cu cablul de alimentare la curent si asta dintr-un motiv foarte simplu... poti configura legatura la calculator prin WI-FI...
Daca vrei sa ai totusi o legatura 'clasica'...prin cablu..atunci poti gasi unul la 7 lei (eMAG).