| anonim_4396 a întrebat:

am si eu nevoie de ajutorul vostru, curand voi pleca in Franta sa fac revelionu acolo si voi avea 4 zile la dispozitie sa mai vizitez cate ceva. Aici am nevoie de voi. Ma puteti ajuta? Ce as putea vizita? Si va rog sa imi dati si adresa :* Va multumesc si Sarbatori Fericite!

Răspuns Câştigător
| LeMousiqe a răspuns:

Buna intrebare! Am sa te ajut cu placere!
Poi in prima zi poti merge binteinteles la Turnul Eiffel si Catedrala Notre-Dame din Paris e o adevarata capodopera in stil gotic. Cele doua turnuri gemene și cele trei porți sculptate sunt unice in lume. In interior ai posibilitatea sa admiri vitraliile colorate ale rozetelor, sculpturi, colecții impresionante de bijuterii mobila, obiecte de arta etc.
Sau muzeul Luvru (e grozav crede-ma am fostwinking si pe seara te plimbi mergi undeva la un targ... Apropo LA catredala Notre-Dame adresa...6, place du Parvis Notre-Dame 75004 PARIS District : Notre-Dame / Quartier Latin si daca nai mijloc de transport poti folosi autobuzele acestea:
Metro: Cité, St-Michel
RER B si C: Châtelet Les Halles
Autobuz: 21, 24, 27, 38, 47, 85, 96
si la muzeul luvru adresa... Musée du Louvre
R. Am. de Coligny - 75001 Paris si transportul...Stația de metrou: Palais-Royal - Musée du Louvre... asta doar in prim zi
A doua zi...Iti poti petrece ziua la dysneyLand adresa

Adresă: 1313 S. Disneyland Drive, Anaheim, CA 92802 si daca nai transport
Transport public: Disneyland Employee Entrance / Harbor... Uite cam atat scriu Sa nu te superi cai mai putin... dar fiind revelion ai grija ca poate nu multe vor fi deschise Distractie Placuta :S! IMI dai funda!? te rog! a durat o ora sa scriu si sa vad te rog!

| LeMousiqe a răspuns (pentru LeMousiqe):

Mersi Mult de Funda! Distractie Placuta!

| PяInCєSs a răspuns (pentru LeMousiqe):

Nu ai pentru ce big hug Multumesc frumos, sper totusi sa mai gasesc cateva sad

| LeMousiqe a răspuns (pentru PяInCєSs):

Da. sa ai o vacanta placuta... sa-mi s`pui dupa ce te intorci ce ai facut sa fiu sigura ca te-ai distrat!winking

12 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Franta e mare! Unde, exact, te duci? Ca, daca eu iti indic obiective aflate la 800 km de locul unde esti, nu prea te ajuta. Macar zi si tu daca te duci in Franta pe dreapta, sau pe stanga.

| PяInCєSs a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Sorry vina mea, m-am grabit sa scriu, in Paris.

Răspuns utilizator avertizat
| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

Craciun fericit!

Turnul Eiffel
Catedrala Notre-Dame
Muzee

Am fost in Paris.E frumos. Distractie placuta!

| TomaSorinel1974 a răspuns:

1 – Disneyland Paris – 14, 5 milioane de turisti
2 – Luvru, Paris – 8, 26 milioane

3 – Turnul Eiffel, Paris – 6, 79 milioane
4 – Centrul Pompidou ( Beaubourg), Paris – 5, 5 milioane

5 – Castelul Versailles – 5, 3 milioane
6 – Muzeul Orsay, Paris– 3, 6 milioane

7 – Orasul stiintei La Villette – 3 milioane
8 – Parcul Asterix, Plailly – 1, 6 milioane

9 – Parcul Futuroscope, Poitiers– 1, 6 milioane
10 – Arcul de triumf, Paris– 1, 5 milioane

11 – Muzeul Quai Branly, Paris– 1, 4 milioane
12 – Muzeul de istorie naturala, Paris – 1, 37 milioane

13 – Muntele Saint Michel – 1, 23 milioane
14 – Parcul Puy du Fou – 1, 2 milioane

15 – Muzeul armatei, Paris – 1, 1 milioane
16 – Viaductul Millau – 1, 07 milioane

17 – Parcul zoo Bois du Boulogne – 1 milion
18 – Sainte Chapelle, Paris – 852 000

19 – Muzeul Grevin, Paris – 762 000
20 – Institutul Lumii arabe, Paris – 724 00

| CcIiNnEeVvAa a răspuns:

Turnul Eiffel, Muzeul Luvru, Sacre Coeur, Notre Damme. adresele le vei putea lua dintr-un magazin de acolo, sunt peste tot harti cu atractiile turistice ale tarii respective, iar acestea sunt superbe! O fundita? puppy dog eyes