| deea_1338 a întrebat:

amam nevoie urgent de niste texte dragute de 1 martie! ma puteti ajuta? fara link-uri va rog! scrieti direct.VA ROG!

Răspuns Câştigător
| LemonCandy a răspuns:

Ok ok`!
Se gasesc foarte usor pe google dar daca tu vrei uite kiss :
Doua pisicute intr-un cosulet,
Patru urechiuse si patru ochisori,
Bucurie-n suflet aduceti
Zambete si pace-n sarbatori.
Veste buna fiti celei ce-o ador
Si ca o iubesc sa-i spun,
Va trimit ca martisor.

Un buchetel de ghiocei

Un buchetel de ghiocei,
Parca nascuti din puritate,
sunt pentru suflet un crampei,
De bucurie si seninatate.
Si, potriviti cu a dvs. bunatate,
Cu dragoste curata vi-i ofer,
Sa va aduca multumiri si sanatate,
Si tot ce…

Martisorul prins in piept

Martisorul prins in piept,
Si daruit de cind e firea,
Sa-ti ocroteasca gindul drept
Si rostul casei si... iubirea.…

Ti-am impletit un martisor

Din albul fulgilor de nea
Si din a soarelui zambire
Ti-am impletit un martisor
Aducator de fericire!…

Din albul fulgilor de nea

Si din a soarelui zambire
Ti-am impletit un martisor
Aducator de fericire!…

Desi stiam ca primavara este un anotimp inchinat iubirii nu l-am sarbatorit niciodata ca atare. Dar primavara asta este atat de imbietoare, totul renaste si odata cu natura simt renascand si sentimentele mele pentru tine, care sunt mai puternice ca o…
Un gand frumos si un zambet din tot sufletul, un martisor care sa-ti aduca in suflet primavara.…
…iubeste, zambeste, spune tot ce vrei, joaca-te cu un copil, ajuta un batran, alege-ti o stea pe cer, spera sa ti se indeplineasca o dorinta, accepta un compliment, spune-le celor dragi ce mult ii iubesti, imagineaza-ti ca n-ai nici o grija, fa-ti …
Parfumul florilor de primavara, roua diminetilor calde, adierea vantului bland al celui mai frumos anotimp, toate acestea sa-si gaseasca locul in sufletul dumneavoastra.…
In aceasta zi speciala de martisor, permite-mi sa ma alatur si eu cu un buchet de ghiocei, sa-ti aduc in suflet primavara. La multi ani…
De 1 Martie ghiocei din inima mea si o primavara pentru sufletul tau!…
Cu drag de martisor, primeste primavara in sufletul tau, si fie ca acest anotimp sa iti aduca in viata ta implinire si noroc, fericire si iubire si nu in ultimul rand caldura sufletesca de la cei dragi. Iti doresc o primavara frumoasa!
Poate ar fi cazul sa ne trezim din iarna … sa recladim caramida cu caramida edificiul visarii … Si apoi sa alergam pierduti in mireasma primaverii incercand sa uitam de timp, de trecere… Haide sa ne schimbam numele si varsta! Noul nume : PRIMAVARA

Aduci primavara in sufletul meu si sarutari pe buze, in jurul nostru e lumina pentru ca ne iubim!

Am trimis la tine, in zbor
Un mesaj de martisor
Sanatate, fericire
La Multi Ani si numai bine!

Venirea primaverii sa va aduca multe realizari, bucuriisi dragoste. Cu drag...
Sper ca te-am autat. Funda? love struck

7 răspunsuri:
| Catutzaaa a răspuns:

Heiii :->

1 Martie!

Se apropie ziua de 1 Martie, prima zi de primăvară. Este ziua în care dăruim mărţişoare fetelor şi femeilor. Mărţişorul este o podoabă micuţă, care se prinde cu un şirag împletit din două fire: unul alb şi altul roşu. Mărţişorul este simbolul primăverii. Se poartă toată luna martie, iar la sfârşitul lunii, se agaţă într-un copac. Şi dacă iţi pui o dorinţă, atunci când prinzi mărţişorul în copac, dorinţa se îndeplineşte.

1 martie este ziua în care începe primăvara. Ziua se măreşte şi noaptea se micşorează. Temperatura începe să crească şi încetişor, natura se trezeşte la viaţă. In locul zăpezii gri, murdare, apare o explozie de culori şi miresme proaspete. Copacii înmuguresc şi apar mlădiţe noi, de un verde crud. Iarba încolţeşte şi străpunge ultimul strat rămas din zăpadă. Apar şi primele flori: ghioceii sunt vestitorii primăverii, zambilele care sunt simbolul jocurilor sportive, narcisele şi, preferatele mele, toporaşii de martie.

Tot acum, păsările migratoare se întorc din ţările calde. Vom construi căsuţe pentru ele şi le vom pune în copaci. Drept mulţumire, păsările călătoare ne vor încânta auzul cu trilurile lor vesele. Va începe curăţenia în parcuri, se vor vopsi copacii şi băncile din parc. Gâzele vor zumzăii şi vor dansa în aer. Freamătul lor se va contopi cu freamătul naturii renăscute la viaţă.

Ziua fiind mai lungă avem mai multe ore în care să ne jucăm, mai multe ore de distracţie. Simplul gând că vine primăvara îmi umple sufletul de fericire şi de bucurie, de nerăbdare. Toţi oamenii sunt mai veseli, mai bucuroşi şi mai calzi. Întreaga planetă renaşte primăvara: plantele, vietăţile, oamenii. Şi totul începe cu 1 Martie!

fundita?:->

| smile14 a răspuns:

Si chiar nu te duce capul sa scrii o felicitare?

| assasincreed080 a răspuns:

De 1 Martie!
1 Martie calator, pe a lui aripa in zbor, iti aduce-un martisor, sa-ti mai treaca de al meu DOR!
rimeste un martisor!
Priveste in jurul tau. Comunica. Zambeste. Viseaza. Primeste un Martisor! te rog funda, mersi

| AndreiBv a răspuns:

Http://www.777magic.net/......tisorului/ uite aici cateva! Funda?

| Anda1199 a răspuns:

Draga mami,
Iti multumesc pentru ce ai facut pentru mine si vreau sa-ti dau o floare daruita din inima.La multi ani mama draga si tot ce iti doresti.
Cu dragoste, Deea
Dar de ce nu o faci tu? E o mare greseala sa ti-o faca atii, dar sper ca e frumoasa.Trebuie sa o faci tu din dragoste.Eu mi-o fac singura si am 9 ani.

| carina_3861 a răspuns:

Pentru scoala!? nici vorba nu mai copia dar daca ai nevoie la romana o compunere iti scriu una de 4 pagini doar scrie!