| deea009 a întrebat:

Buna TPU am nevoie de niste statusuri dragute! Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| DayByDay a răspuns:

Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura…
A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.
Dati-mi un vis de trait ca realitatea ma omoara….
Sunt oglinda adevarului uitati-va inauntru si descoperiti golul ce este in voi…
Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.
Impreuna vom cunoaste lumea eu stiu iadul, tu stii raiul, hai sa cunoastem amandoi Paradisul!
Hai sa trecem la fapte ca de vorbe m-am saturat!
Nu sunt un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar…
Prea multi prosti pentru o tara asa de mica…
Daca o pasarica ti-a soptit ceva…..atunci inseamna ca ai innebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.
Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi……trage si impinge.
Cei care te critica nu vor decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata!
Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti…nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le!
Nu este important sa castigi…este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.
A studia inseamna a te indoi de inteligenta colegului de birou.
Pestele care lupta impotriva curentului…. moare electrocutat.
Cel care se naste sarac si urat are mari sanse ca atunci cand o sa creasca … sa isi dezvolte ambele calitati.

1. Iubeste-ma cand o merit cel mai putin, pentru ca atunci am nevoie.
2.Viata nu e altceva decat un vis, iar daca stiti sa creati o viata din iubire, visul poate deveni o capodopera.
3.Incearca sa traiesti in asa fel incat sa nu te faci remarcat/a acolo unde esti. Dar, sa ti se simta lipsa imediat cum pleci.
4.Zambetul meu ca de copil nu se razbuna.Te face sa te simti cel mai puternic.
5. Timpul a trecut. ne-am maturizat, ne-am schimbat. Pe zi ce trece mai mult ne-am apropiat. Azi unde e una e şi cealalta!
6.In viata nu trebuie sa compari nimic, ci doar sa traiesti clipa ca si cum ar fi ultima, si sa nu te mai gandesti la trecut.
7.Chiar daca zambetul tau durează o clipa, tu stii, ca in spatele lui au ramas o mie de amintiri vii.
8. Dragostea e asemeni febrei; nu le putem stapani pe nici una si nici nu putem limita durata sau intensitatea lor.
9.Am renuntat la marginitul Eu, nemarginindu-ma-n tine.
10.Nu rupe firul unei prietenii, caci, chiar daca il legi din nou, nodul ramane.
11. Pentru avea o viata fericita, trebuie sa ai o minte linistita.
12. Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata… dar in cautarea ei, merita sa alergi toata viata.

1 răspuns: