| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Arat urat cateodata ma uit in oglinda si pur si simplu nu imi place cum arat...sad nici fetele nu prea ma plac si altii isi mai bat joc de mine cateodata ca arat cum arat... va rog ziceti-mi ca sa fac si am doar 13 ani.sad

12 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ești frumos/frumoasă! Ce-ți pasă ție de părerile altora? Tu ai început să vezi în oglindă chipul care ți-l atribuie ei, nu al tău! Păi, ce faci? Dacă te mai uiți mult în oglindă (în starea dezolantă în care te afli) începi s-o vezi pe Bloody Mary!

| anonim_4396 explică (pentru floresdemayo):

Imi permit o observatie, ca individ harsit de viata. Femeile(mamele in special)fiind in necunostinta de cauza (a se intelege sufletul barbatului in devenire), dau in general solutii care sunt valabile pentru modul lor de gandire.Barbatul este un animal mult mai complex si sensibil. Imi ierti interventia.Am luat-o pe prima.

| Ashadow a răspuns:

Frate,ce chestie siropoasa, ce iti pasa tie si lor atat de mult? Bate-ti si tu joc de ei cu chestii de genul: multumesc naturii ca v-a facut frumosi si pentru mine, cat despre fete sunt piti daca le pasa doar de modul cum arati.

| Oana92 a răspuns:

Esti in crestere, o sa te mai schimbi. Incearca sa fi un om frumos in interior, frumusetea exterioara e trecatoare si oricum sta in ochii privitoruluihappy Fiecare om e frumos in felul lui, nu mai baga la cap tot ce iti spun niste copii frustrati!

| Dariusuu a răspuns:

Acele persoane nici nu merita atentia ta, lasa-le.

Cum te astepti sa te respecte daca tu nu te respecti pe tine insusi?

Fiecare e frumos in felul lui de a fi.

| Felys a răspuns:

Omul arata dupa cat il duce creierul,nu stiu daca ai observat ca oamenii inteligenti par ca arata bine,sunt mereu aranjati,tin cont de aspectul exterior,pe cand prostovanii chiar daca natura i-a inzestrat cu o figura placuta,prin felul lor deslanat de a se aranja par mai urati decat sunt in realitate,deci daca vrei sa te placa lumea,sa fi in centrul atentiei,chinuieste-te sa inveti cat mai bine, sa ai o minte deschisa spre nou, sa fii vesel, un om abatut tot asa nu inspira incredere nimenui, unii oameni se pot face placuti prin comportamentul lor fata de cei din jur iar altii isi strica rapid imaginea prin prostia si vulgaritatea de care dau dovada

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Andre,iti scrie un barbat, trecut de prima tinerete, care a fost si este putin mai frumos decat dracu.Cu toate astea am avut si am succes la femei.Nu mi-am creiat niciodata probleme cu "frumusetea" mea. Daca esti baiat inteligent stii sa te misti intr-un anturaj in care esti piu-ntai, eviti pe cei care simti ca, intelectual, sunt mai dotati decat tine, vei avea numai succese.Prima conditie este sa gandesti pozitiv.Sa ai si un singur ochi in frunte, daca in viitor vei avea o pozitie sociala frumoasa (deci si bani)fii covins ca vor alerga femeile dupa tine.Deci,capul sus si multa incredere in tine.Numai la varsta ta, fetele se uita numai la fizic.Mai tarziu, fizicul va fi pe ultimul loc.

| alexalx1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai tarziu adica niciodata nu?

| MEIALI a răspuns:

Si eu am aceiasi problema.Am12 ani si sunt grasa, dar nu-i baga in seama pe fitosii aia. Am in clasa o colega care este foarte frumoasa (poate ai si tu) insa pun pariu ca o sa ajunga o piti. Nu trebuie sa ii bagi in seama, oricum in interior esti de 10000000000 de ori mai frumos(bun)ca eihappy

| MadalinaAlexandra a răspuns:

Sa iti spun un secret, daca ai tiparit in minte ca nu iti place ce vezi in oglinda, asa o sa fie... happy Sa mai iti zic ceva, esti frumoasa happy

| Andy26 a răspuns:

Mie imi zici eu arăt bine (cred), am capul pe umeri poate putin aplecat și tot nu ma place nici o fată, dar am timp am doar 15 ani, Și nu stiu ce ar trebui sa faci, poate să... nu iti pese ce cred alti si sa crezi ca tu esti unic in bine in felul tau, eu nu prea vorbesc sau interacționez cu lumea, 80% din timp cred ca il petrec visand cu ochi larg deschiși la ce imi place mie sau la ce mi-ar place să am cum ar fi un PS3.

| MaryaBlonda a răspuns:

Nu mai asculta ce spun alti. Fiecare este frumos in felul lui. Tu trebuie sa ai incredere in tine si sa nu iti pese de ce spun ei.