| anonim_4396 a întrebat:

Hei, am o stare foarte nasoala, de o saptamana incontinuu plang...imi place de un tip care e un fel de vedeta in scoala, adica toate fetele il plac, si m-am combinat cu el, dar nu imi este usor deloc, el ma place si eu il plac, dar toate fetele vorbesc urat despre mine si ma barfesc in fata lui, si se uita urat la mine doar pentru ca el a vrut sa fie cu mine.Nu stiu cum sa fac sa le arat ca nu imi pasa de ele si barfa lor dar nu inteleg de ce sunt asa de rele...nu sunt frumoasa frumoaselor, sunt constienta de asta dar nici urata, cum ma considera ele nu sunt.Sunt o fata normala.Cum ar trebui sa ma comport sa le arat ca nu imi pasa de ele? M-a depasit situatia.Multumesc anticipat de ajutor.

Răspuns Câştigător
| Alexăndruţaa a răspuns:

1.In primul rand stai putin calma, fara sa mai plangi. Du.te la fereastra deschisa sau afara si trage putin aer in piept si incearca sa te linistetsti. Gandeste.te ca el te iubeste mult [poate ta face sa te simti mai bine :*].
2. Ele te barfesc pentru ca sunt invidioaase si altceva mai bun nu au. Ai putea sa le intrebi odata: "Voi chiar n. aveti ce face de stati ca babele.n poarta si barfiti raised eyebrows?" sau sa nu le mai dai atentie.
3. Ai putea sa nu le mai dai atentie asa: Neascultandu.le, spunandu.i prietenului tau cate necazuri iti pricinuiesc. thinking

Sper sa te ajute :*. Stai linistita, nu mai plange love struck Sigur iti sta mai bine cand zambesti happy

3 răspunsuri:
| SerialAdict a răspuns:

Hei, opreste-te din plans. Faptul ca ti-ai gasit un prieten si va place unul de altul e minunat. Lumea vorbeste mereu diverse si bune si rele. Din cate vad fetele de la tine din scoala si-ar dori foarte mult sa fie in locul tau si ar dori sa compenseze dezamagirea lor prin cuvinte urate la adresa ta. Nu trebuie sa le arati ca nu iti pasa.trebuie sa te convingi pe tine ca nu iti pasa. Pana la urma cu ce te ajuta daca te vorbesc de bine si cu ce te ajuta daca te vorbesc de rau. Cu siguranta nu chiar toate fetele sunt geloase pe tine mereu exista si persoane bune printre cei rai.imprieteneste-te cu cineva care te intelege. In speranta ca ti-am fost de ajutor.

| ZaineaM a răspuns:

Nu le baga in seama. mai bine fale in ciuda. zile replici de genu "si bravo mie, e vina mea ca ma ales pe mine. credeti ca daca spuneti asta ma doare undeva?" credee\ma o sa le treca. in cel mai rau caz o sa mai suporti cateva zile asta dupa care le trece. si eu sunt un fel de vedeta in scoala. aceeasi problema. toate ma plac. da eu nu ma combin cu niciuna deoarece nu imi plac ele mie(mai sunt cateva bune). dar nu vreau sa ajung la fel ca tine big grin

| daniellla a răspuns:

Multumesc de ajutor, toate raspunsurile m-au motivat intr-un fel sa-mi dovedesc ca pot trece peste niste chestii minore.Ca pana la urma asa sunt.Multumesc mult:*