| AdeeXd a întrebat:

As avea si eu cateva intrebari: Sa spunem ca trimit un colet prin posta contra cost : 1. Cum ma asigur ca destinatarul a primit coletul, 2. Cum stiu daca destinatarul a platit, 3. Cum fac sa ridic banii primiti pe colet...

Sau mai simplu... care e toata procedura cu trimisul unui colet contra cost prin posta?

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Destinatarul nu poate avea coletul decat daca prezinta buletinul si achita contravaloarea lui.
Banii care ti-se cuvin vor fi trimisi prin mandat postal de catre posta.

| AnaHash a răspuns:

Te duci la Posta Romana, acolo vei completa adresa destinatarului si adresa ta. Destinatarul nu poate ridica coletul de la posta pana nu plateste. Cand ti-au venit banii o sa primesti un aviz prin posta si te duci si iti iei banii si gata happy

Întrebări recente