| teknoob a întrebat:

desi e a 3-a intrebare legata de trimisul unui colet prin posta romana, tot nu am inteles nimic... va rog sa ma scuzati. Am trimis un colet in valoare de:92lei, ramburs 8lei deci in total destinatarul plateste 100lei. EU cand am pus coletul la posta am platit 8lei o taxa, iar pe Mandatul Postal(hartia verde) am pus suma de 100 lei. CE VREAU SA STIU ESTE :
1.eu voi primi 100lei?
2.Destinatarul tot 100lei plateste ca sa ridice coletul?

Va rog sa-mi dati un raspuns la subiect si scuzati ca postez de mai multe ori dar sunt ingrijorat ca voi primi coletul inapoi.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am mai raspuns la o intrebare anterioara. Tu vei primi 100 de lei, daca atata ai scris la ramburs si el, la fel, va plati 100 de lei. Numai bine!

2 răspunsuri:
| YqLmX a răspuns:

Destinatarul va plati 100 lei pentru a ridica coletul, insa tu nu vei primi nimic

| teknoob explică:

Cum adica nu primesc nimic?