| fashionaddict a întrebat:

Buna!
As dori sa aud lucruri stranii su legate de paranormal care vi s-au intamplat voua cu adevarat. Cea mai buna primeste fundita!happy

Răspuns Câştigător
lolita
| lolita a răspuns:

Daca mi s-a intamplat ceva am incercat sa-i gasesc o explicatie logica. prin urmare nu mi s-a intamplat nimic ciudat.

10 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Chiar acum cateva zile s-a intamplat: beau doua pahare cu vin, ma duc acasa sa ma culc, adorm si ce crezi? Dimineata deja uitasem tot ce-am visat! :O

| Oanny a răspuns:

Pai ceti zic eu acum nu mi s-a intamplat mie ci unui prieten de familie, asta s-a intamplat acum vreo 7 ani(acum are 21 ani baiatul) si tatatl lui a murit si baiatul adoarme cu lumina aprinsa si il viseaza pe tatal lui care ii zice ca nu ii place singur ca e intuneric acolo la el si deodata luminile se sting baiatul se trezeste imediat caci lumina se tot inchidea si aprindea iar in bucatarie se auzea cum se sparg farfuriile... a zis de cateva ori o rugaciune si totul s-a oprit apoi a trbuit sa ramana sa faca curat...si trebuie sa zic ca era singur acasa si a doua intamplare asta s-a intamplat 2 ani verisoarei mamei mele mi-a murit bunicu la tara si verisoara mamei cu mama plus alte rude au plecat la buzau si verisoara a adormit si la visa pe bunicu meu ca ii zicea ca stie ca ei sunt in drum si ca ii asteapta si deodata se trezeste si simte ceva pe umarul ei si mai sunt multe intamplari de cand a murit bunicul meu dar ma doare capul si nu mai vad bine tastelelaughing

| louis3 a răspuns:

In unele momente, simt unele lucruri care in final se adeveresc, dar nu imi dau seama de ce se intamplathinking Intr-o zi venea de la scoala, si deoarece era cald mi-am dat bluza jos, si ma gandeam ca daca acasa va fi matusa mea in vizita o sa-mi zica ca o sa racesc.cand am ajuns ea era acolo si asa s-a intamplatbig grin

| Iubesc Limonada a răspuns:

Pai in fiecare seara cand stau la calculator imi trage cineva scaunul de sub mine, ma intorc si nu e nimeni. A si cand trec pe langa anumite felinare(sau cum se numesc alea de pe stradalaughing) se opresc pur si simplu...

| Tanii a răspuns:

Bună! happy. Sincer, multe lucruri stranii mi s-au întâmplat! Și JUR că sunt adevărate! Deci, eram singură acasă. Era înainte de revelion. Mamii s-a dus să vorbească (,) cu mama băiatului la care urma să îmi petrec acea seară (coleg). Tatăl meu era la birou, în oraș! happy. Iar fratele era prin oraș. Vorbeam cu o colegă pe yahoo. Și am aprins muzica - rutina zilnică! laughing. Așa. Și... nu știu. Dintr-o dată a început clanța să se miște puternic. Mă apropiam, întrebam dacă e cineva acolo, și se oprea brusc. În fine. A trecut. Peste 5 minute, jaluzelele mele au început să se miște puternic! Am întrebat : E cineva acolo? Și 2 dintre ele au format acel V de la afirmativ! Am întrebat : câți ani ai? :-s. și, la colega mea, căreia i se întâmpla același lucru! a fost format din nou acel V. :-s. Sincer, m-am speriat foarte tare! Am încercat să uit dar nu am putut! De ce? A doua zi, când m-am dus la școală, eram în fața unui magazin cu acea colegă cu care vorbeam ziua precedentă! Și dintr-o dată, m-a tras spre ea și parcă cineva mi-a pus piedică. Am căzut. Și știți care era motivul acela. De ce m-a tras? A văzut o persoană îmbrăcată COMPLET în negru, care parcă dădea peste mine. Seara, când am ieșit, am fost până în parcul mare. Un parc mai ciudat. Și când am ieșit, o umbră se afla în spatele nostru. M-am uitat Și ce să crezi? umbra dispăruse! Mă uit cu coada ochiului, umbra apare! Dar când m-am uitat în spate, nu era nimeni! Straniu. Sau într-o zi : mergea singură pe stradă mă duceam la magazin. Nu era nimeni nici în față, nici în spate. Dintr-o dată - nu mă întrebați de unde că nu știu! straight face, o fată apare în spatele meu. Și trece pe lângă mine, nu mă bagă în seamă. Nu era nimic thinking dar când a trecut pe lângă mine, parcă o voce șușotind s-a auzit : Ai grijă ce faci, și cu cine vorbești. Chestia stranie este că, a 2-a zi, m-am certat cu cea mai bună prietenă! Bine - ar fi MULTE dar prefer să zic doar atât. Dacă ești interesată de ciudățeniile mele de până acum, mă poți întreba! Prin mesaj privat! happy. Cam atât momentan. O zi bună! La revedere! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu odata am patit ceva foarte interesant : pur si simplu am o orga si odata cand am stinso m-am dus in alta camera cu prietenele si cand am venit inapoi pur si simplu era aprinsa si destul de tare se auzea o melodie.Va dati seama ca m-am speriat, am alergat afara cu prietenele tipand! aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai intr o seara pe data de 12 decembrie 2010 am auzi ca m pe la ora 2 3 noptea scartaind parchetul de 3 ori, apoi s-a auzit ceva ca o bila cazand pe parchet.Ma m speriat foarte tare si nu m am miscat pana dinineata.

| Annddaa a răspuns:

Oho am patit destule, de la pocnitul mobilei, in mod diferit de ce auzi in filme, pana la atingeri dubioase, in conditiile in care sunt singura in camera. nu am crezut niciodata in porcariile astea, pana sa patesc lucruri stranii din senin. mai nou mi-a aparut si o fata dubioasa intr-o poza, asta acum 2 ani, asemanatoare cu acea masca de teatru, aceea trista. deocamdata am poza in pc, nu pe laptop, dar weekendu asta o voi posta si ma jur ca nu e trucata, nu stiu sa fac asa ceva si nici nu as avea un interes sa va mint.

| marius112 a răspuns:

Salut am o explicatie pentru toti celor care leau murit ceva si depuneau suflet pentru ele.In acel moment tu te gandesti numai la el si ai din cauza asta tiau ramas sechele pe creier si iti face mintea feste un om nu poate vorbi cu tine din lumea de dincolo numai daca este Dumnezeu si el vorbeste foarte rar cu oameni si numai cu cei credinciosi sau cei care au facut greseli so vor sa le intredepte!:*tonguebig grin

| marius112 a răspuns:

Salut am o explicatie pentru toti celor care leau murit ceva si depuneau suflet pentru ele.In acel moment tu te gandesti numai la el si ai din cauza asta tiau ramas sechele pe creier si iti face mintea feste un om nu poate vorbi cu tine din lumea de dincolo numai daca este Dumnezeu si el vorbeste foarte rar cu oameni si numai cu cei credinciosi sau cei care au facut greseli so vor sa le intredepte!:*tonguebig grin

Întrebări recente