| BlackandWhiteMady a întrebat:

As dori sa stiu cum pot sa-mi schimb numele pe facebook in caractere japoneze, adica in katakana...eu acum invat japoneza si mi-ar placea sa-mi scriu numele in katakana.Stiu deja unde trebuie sa dau ca sa-mi schimb numele dar nu ma lasa sa mi-l schimb, iar eu nu mi l-am schimbat niciodata, iar acum as vrea sa incerc.Cand dau pe Edit acolo ca sa mi-l schimb si scriu in katakana imi spune ca trebuie sa completez si primul si al doilea rand dar nu cu katakana tot acolo la language specific name, si daca il completez si ala imi cere si numele si prenumele in romana si daca le-am completat toate nu ma lasa pentru ca imi spune doar in japoneza(tin sa completez ca completez si spatiul unde necesita parola de la facebook)...ce sa mai inteleg de aici? Va rog frumos ajutati-ma.Astept raspunsurile voastre iar cel mai bun primeste funda.

5 răspunsuri:
| Lipsa47 a răspuns:

Nu ai cum decat daca esti in tara de origine altfel nu te recunoaste.....degeaba instalezi pach-uri tu le vezi dar ceilalti nu...

| BlackandWhiteMady explică:

Nu pot sa fiu de acord cu tine fiindca am o prietena care s-a nascut aici dar ea si-a putut pune iar eu oricum mi-am pus ca tara de origine Japonia- Osaka ca ma gandeam ca asta ar putea fi cauza dar nu e asta... posibil sa fi gresit eu ceva undeva fara sa stiu.

| Majestique a răspuns (pentru BlackandWhiteMady):

Stii cine sunt? Nu stii cine sunt. Sunt prietenul prietenei tale care si'a pus pe facebook numele ala in Japoneza, adica Crista. devil

| BlackandWhiteMady explică:

You don't say xD