| Estera123 a întrebat:

As dori sa stiu si eu terasa/pub-ul/restaurantul vostru preferat/a din Centrul Vechi al Capitalei.
Si pe langa asta si o scurta descriere:
-cam cum sunt preturile
-cat de mare este
-o parere despre interior/exterior (in cazul celor care au si terasa afara)

1 răspuns:
| mateia a răspuns:

Otro Clandestin
(http://www.otroclandestin.ro)

Locul este foarte frumos, pe Str Franceza, spre biserica, vis-à-vis de restaurantul frantuzesc.
Are parter si etaj, cam cu 30 locuri pe fiecare nivel si in plus mai are o terasa cam de 40-50 locuri.
Acum vara, pe terasa, are chiar o chestie foarte tare : un ecran de tv pe care transmite meciuri de fotbal, olimpiada, competitii sportive, tot ce e nevoie, dar care este o chestie transparenta de 2x2m, si la care te poti uita din ambele parti. La fel are si pe geamurile exterioare : o folie pe care emite tv si se poate viziona si din afara si dinauntru.
Mai are wireless si PARCARE! – doar pentru mesele cu rezervare
In fiecare vineri si sambata are recital live de saxofon cu Alina Crisan.
Are si o melodie a localului – Otro Café – exista pe you tube.
La bauturi, pe langa cele clasice, au ca element distinct shot-uri servite in pahare de gheata (adevarata!) si au si un cocktail al lor :French 75 – cu sampanie. De altfel au multe feluri de sampanie si bauturi pe baza de sampanie.Si la vinuri poti sa iti comanzi doar un pahar de vin, dar chiar si acela e imbuteliat in sticle mici de 200 ml.