| jwatson a întrebat:

Care e personajul vostru preferat dintr-un film / serial / anime? De ce? Faceti o scurta descriere.

7 răspunsuri:
| SuperMagicSmile a răspuns:

Am mai multe laughing

Joan Holloway(Mad Men). Desi traieste intr-o lume a barbatilor, foloseste asta in avantajul sau.Plus,pe masura ce sezoanele progreseaza descopera ca visul feminim american (un sot bine platit,o viata fara griji) nu este ceea ce pare.

Donna Paulsen(Suits).Pe scurt, este o BAMF(Badass Motherfucker laughing )! Este secretara unuia dintre cei mai buni avocati din New York, Harvey Specter, si practic ii conduce viata. Fara ea, Harvey nu poate sa functioneze.Este loiala,de temut,si ar face orice ca sa-l protejeze pe Harvey(inclusiv sa incalce legea).In plus de asta, stie absolut tot ce se intampla in cladirea in care lucreaza si toti se tem de ea(in mare parte ptc. are material de santaj impotriva oricui).

Arizona Robbins(Grey's Anatomy).La inceput este foarte vesela, traieste in propria ei bula roz si are probleme cu figurile autoritarelaughing.Dar, pe parcurs devine mult mai puternica si un accident ii schimba viata, facand-o la inceput inchisa fata de lume dar o persoana mult mai increzatoare.Plus,e adorabila.

Max Blum(Happy Endings). Practic, Max este exact ca minelaughing) Foarte lenes, sarcastic si cam satul de toate.

| UnleashedPsycho a răspuns:

Film.
Tyler Durden (Fight Club) - Îmi place pentru că e f. ucking genius, probabil pentru că nu e real şi asta-l face perfect. Îmi place că e ca o umbră care controlează totul fără să se sinchisească şi fără să aibă vreo vină.
Serial.
Nu pot face o alegere. În general îmi plac criminalii. Hannibal Lecter (Hannibal), Jim Moriarty (Sherlock), Crowley (Supernatural), Joe Carroll (The Following), Dexter Morgan&Brian Moser (Dexter), Oliver Thredson (American Horror Story), John Druitt (Sanctuary). Am însă şi unele ca Khal Drogo (Game of Thrones), Barney Stinson (How I met your mother), Sheldon Cooper (The Big Bang Theory), Daryl Dixon (The Walking Dead), Harvey Specter (Suits), Patrick Jane (The Mentalist), Dr. House (House M.D.) etc., la care apreciez părţi ale caracterului sau absolut tot, fără ca aceştia să fie neparat criminali.
Anime.
Sebastian Michaelis (Kuroshitsuji). E carismatic, asta-i eclipsează mult calităţile, dar apreciez tot ceea ce reprezintă. E un fel de combinaţie perfectă.

| piTiCcu a răspuns:

Toate personajele au un rol important, si toate sunt personajele mele preferate. Cel pe care l-am apreciat cel mai mult a fost Orochimaru din Naruto. O putere extrem de mare, si un potential de nemasurat. Nici 9 cozi, in Bijuu nu ar fi putut sa il ucida. Succes!

| KateMiddleton a răspuns:

Filmtonguee aripile vantului.
Personajul:Scarlett care infrunta cu fruntea sus incercarile vietii.

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Film
Sookie( True Blood ).Imi place de ea deoarece este o chelnerita plina de viata cu puteri telepatice si cu o puternica atractie pentru vampirii Bill Compton si Erik.
Serial
Melinda Gordon ( Mesaje de dincolo)
Melinda Gordon comunică cu spiritele rămase pe pământ, fantome care se agaţă de vii pentru că au probleme rămase nerezolvate ce le împiedică să se îndepărteze de acest nivel al existenţei căreia îi spunea viaţă.
Anime
Naruto
Imi place de el foarte mult deoarece am fost impresionata de intamplarile triste de care a avut parte acesta in copilarie si de curajul lui de a merge mai departe sperand sa ajunga intr-o buna zi Hokage.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndradaRoxana9):

True Blood e serial, nu film.

| JustClaudiu a răspuns:

Film:Stiffler - rolurile din American Pie cred ca vorbesc de la sine.

La seriale nu am un preferat, ci preferati: Ryan Hardy (The Following), Klaus(The Vampire Diaries), Daryl Dixon(The Walking Dead), Crixus (Spartacus), Oliver(Arrow), Sam, Dean, Castiel, Crowley(Supernatural), da Vinci si Lucretia(Da Vinci's Demons), Eric (True Blood), Itthya(Spartacus), T-Bag(Prison Break).

Anime: nu urmaresc.