| Foxitaa a întrebat:

As vrea ca sambata sa gatesc ceva. Vreau sa le fac o surpriza rudelor mele...Imi puteti da idee ce as putea prepara? Sa nu fie prea greu.Ori mancare, ori desert...Nu conteaza.
PS:Am doar 14 ani happy
Dau fundita :*

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege dintre gogosi sau chec cu cacao. Dupa ce alegi iti dau si reteta.

| vampir004 a răspuns:

Niste clatite

| Mademoiselle18 a răspuns:

Ai putea incerca sa faci niste clatite happy

| deya100 a răspuns:

Hmm nu stiu:
Ce zici de cartofi prajiti cu frptura? E super simplu! big grin
Iar ca desert iti sugerez sa faci neaparat clatite! Sunt bune si foarte simplu de facut! happy

| Gabi20CM a răspuns:

Spaghetti carbonara ar fi o surpriza frumoasa eu le fac de la 13 ani. Uite aici reteta http://www.culinar.ro/......67/4/6725/

| noneeeee a răspuns:

Poti incerca sa faci niste inghetata (este ff usor de facut) sau o salata de fructe cu care sigur ai sa iti surprinzi rudele.

| MikulAjutor a răspuns:

Un chec. E simplu, usor, si ieftin=)) Uite link care te poate ajuta http://www.retetecalamama.ro/......eteta.html

| Anne_3522 a răspuns:

Niste paste? Poti face niste tortellini. cauta pe net niste retete! te asigur ca o sa le placa. sau daca nu..niste canelloni, nici una dintre ele nu sunt grele de facut si sunt gustoase. ca desert, ti.as recomanda niste clatite cu gem...sau un chec? sunt lucruri usoare si pentru varsta ta, vor aprecia!

| xWhiteTigerx a răspuns:

Tiramisu

| Andreea_Onici_1998 a răspuns:

Fursecuri...
clatite
prajiiilaughing
ochiurirolling on the floor
omleta
paste cu sos si chiftele cvlaughing
nu stiu
inghetata

| MaryLeo a răspuns:

Salam de biscuiti, clatite, paste cu sos de rosii.

| TripleZ a răspuns:

Clatite cu ciocolata, vanilie, sau banane cu zahar pudra deasupra.Le `impachetezi`(ca si la cofetarie indoi cum e ea rotunda si faci un semicerc apoi inca o data) asta ca si desert, iar ca si masa poti face `copanele` de pui cu presley cu garnitura de piure de cartofi si salata(o faci cum vrei)

p.s.:Bafta!

| andra99kitty a răspuns:

Clatite( se fac usor) sau poti face prajituri, cartofi prajiti cu friptura si salata verde, paste ( spaghetti daca stii cum se fac. sau poti cauta retete simple pe youtube. funda?

| dragosteaedorotarfa a răspuns:

Ai putea sale faci de mincare sau un spetacol de magie (iti zic eu trucuri pe mes baga matatactu212 ) sau cel mai simplu ai putea sa le zici printr-o felicitare mare ca ii iubesti