| adyboy1 a întrebat:

As vrea sa aflu ce ar mai trebui sa fac la pc-ul meu sa mearga jocurile mari mai bine? Detalii: procesor intel(R) celeron(R) CPU 2.80 GHz, placa de baza intel P5KPL-AM SE, placa video nVidia GeForce GT 220 de 1GB DDR3, 2GB mem. de RAM, sursa de alimentare de vreo 500V si cam atat!
Stiu ca procesoru si placa video is varza dar momentan nu am cum sa le schimb. Va rog dati o parere sau ceva ce ar mai trebui schimbat, orice parere conteaza. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| CapitanuSemafor a răspuns:

Foloseste asta: http://www.iobit.com/gamebooster.html
Pe laptopul meu slabut se simt diferente mari. Programul asta iti opreste programele inutile care ti le ruleaza Windows in background si nu ai nevoie niciodata de ele. Avand in vedere ca ai un Celeron care "gandeste" greu, il ajuta asa ceva.
Ce sa schimbi? Procesorul neaparat si eventual, daca poti sa mai pui 2 GB RAM
Recomand asta ca procesor
http://www.dc-shop.ro/......-23635.htm
Vechiul meu PC e cu un E5200, care este exact acelasi procesor doar ca lasat la 2.5 Ghz. Cu 4 GB RAM DDR2 800 Mhz si cu un Gigabyte GeForce GTS 250 am rulat Crysis, GTA 4 si cam orice am incercat cu el. Fata de celeronul tau actual, acest E5700 care ti-l recomand este o minunatie (sa zic asa) si merge pe placa ta de baza actuala. Funda?;;) :D
P.S - sursa ta e de 500w, nu 500V

5 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

Al doilea post, pus din greseala...

| djrobby a răspuns:

Configuratia pare ok, mai adauga niste rami!

| adyboy1 explică:

Asta e problema ca nu stiu ce setari sa fac ca sa mearga la performanta max la joc de gen call of duty, assassins creed, mt2 chestii de astea!

| adyboy1 explică:

Ms Brutus90 am ascultat sfatul tau. Acum mi-am pus un Intel Pentium Dual Core E6600 de 3.06 GHz. De asemenea, acum am Windows 7. Ms mult!
P.S- Aveam HDD(harddisk) de 80 de Gb pe IDE(un model mult mai vechi) si acum mi-am pus HDD de 500Gb pe SATA. Scz ca am spus ca placa video e varza am vrut sa spun placa de baza.
Multumesc mult!

| fnk_6992 a răspuns:

Am aceeasi placa video ca tine si joc cele mai noi jocuri la ultra detailhappy