| Broadband a întrebat:

Ce ziceti? mi-a facut unu o oferta cu urmatorul pc:
procesor intel celeron 1.8ghz socket 775,
hdd maxtor 250gb, 7200rpm,
placa de baza asus p5kpl-m-in roem si,
placa video nvidia geforce 256mb integrata in placa de baza,
placa de sunet realtek 5.1 integrata in placa de baza,
sursa (nu stiu cum i zice) de 400w(scrie pe ia)
monitor philips 19inch,
tastatura si mouse delux.
pret 10 bulioane.
se meritaa? e buna configuratia pentru banii astia?
calculatorul are 10 luni(cumparat nou de la altex cu 13milioane), il da pentru ca vrea sa-si ia laptop

3 răspunsuri:
| JaJe a răspuns:

Depinde pentru ce vrei sa-l folosesti, daca pentru jocuri, atuncea sigur NU, plus ca nu iti recomand sa iti cumperi PC cu procesor Intel celeron 1, 8Ghz, doar nu ai vrea sa stai 15 min. sa se incarce windows-ul nu? sa se incarce o gramada cand deschizi o aplicatie destul de greoaie pentru sistem nu?
HDD-ul e ok dupa parerea mea asta daca nu vrei sa bagi filme si jocuri la greu
Placa video e foarte slaba, nu poti viziona filmele HD de exemplu.
Restul e modest.

RECOMANDAREA MEA: nu se merita.

| TDT a răspuns:

Absolut deloc nu se merita. Componentele sunt depasite rau. Mai bine mai pui 3-4 milioane si iti faci o configuratie mult mai actuala.

| BiancaGeorgya a răspuns:

Este bun si cred ca merita sa ti-l iei! Funda?