| DanutzzaMaria99 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati cu o problema. Vine ziua mea si parintii stiu ca imi doresc un telefon dar si un aparat de fotografiat mai performant. Ei nu au bani sa mi le cumpere pe amandoua, asa ca m-au pus sa aleg intre Samsung Galaxy Note 2 sau Nikon D5100. Nu stiu ce sa fac. Voi ce credeti ca ar fi mai folositor? Mie imi place foarte mult sa fac poze, iubesc sa fac asta. Dar in acelasi timp imi doresc si un telefon. am un Samsung Galagy Gio de 2 ani. Help me please! Ce sa aleg? big grin Funda si vot!

8 răspunsuri:
| maria999 a răspuns:

Parerea mea este ca ar fi mai bine sa alegi aparatul de fotografiat avand in vedere ca te si pasioneaza acest domeniu. Poate ca la anul o sa-ti cumpere si telefonul.Toate la randul lor.A era sa uit... daca tot vine ziua ta ....la multi ani!

| Musique a răspuns:

Eu aș alege aparatul, deloarece deja ai un telefon destul de drăguț.
Ce contează că e de 2 ani? Atâta timp cât funcționează...
La mulți ani frumoși de pe acum și multă baftă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ai putea sa iti cumpere ambele. Doar ca poti sa alegi un Nikon D3100 e asemanator cu d5100 numai ca e mult mai ieftin. Si ai putea sa iti cumpere si un telefon, S3 sau altul la fel de bun ca note 2 si la un pret mult mai ieftin happy
Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Telefonul e mai util. Mai ales, ca poti face poze de calitate cu Samsung Galaxy Note 2. Ma rog, nu se compara cu aparatul, dar mie mi se pare mai convenabil si util telefonul.happy
Bafta si La multi ani!happy

| Lexi888 a răspuns:

Samsung galaxi note 2 e ff bun la fotografiat face poze excelente.

| Nemesis2012 a răspuns:

Da telefonul, cu el poti face poze... sau spune-le ca te spanzuri daca nu ti le iau pe amundoua =]]