| Pikachoo->Ana a întrebat:

Buna!
As vrea sa mai fac colectie de ceva, dar numai am idei
Am deja 4 colectii.Vi le zic ca sa va faceti o idee cam ce imi place
-reviste(bravo, popcorn...)
-servetele colorate, cu modele
-poze cu vedete
-integrame(pe bunelaughing )
Deci. ceva idei?

Răspuns Câştigător
| LittleandLiars a răspuns:

Postere, chetite de la doze, tot felul de hartiute colorate, bratari, inele, pietre mai ciudate...vezi si tu daca ai ceva de ales de aici tongue
Succesbig grin

15 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

De ce nu colectionezi timbre? Sunt instructive si valoarea lor creste in timp.

| LittleandLiars a răspuns:

Mersi pentru fundita big hug ma bucur ca ti-a placut

| georginika a răspuns:

Si eu am colectie de servetele tongue
Pai ai mai putea incerca colectie de timbre, sticlute de parfum, cartele telefonice, monede, papusi, jucarii mici de la kinder sau de la pufuleti.

| cicilica a răspuns:

-nasturi
-texturi
-timbre
-margele
-brelocuri
-foi colorate de diferite nuante

| Smile_3473 a răspuns:

Timbre, carti de joc cu poze, animalute de plus.

| Anonim134 a răspuns:

Timbre, pixuri, brichete, clamite de par, semnaturi celebre,

| Laurishkutza a răspuns:

Dupa cum se stie, timbre nu prea se mai gasesc... Fa colectie de animale de plus, imagini electronice (eu am pe o gramada de teme, apoi le pun intr-un powerpoint sau pe un site tematic), capace de sticle, magneti de frigider, cartele de la telefon sau muzica pe calculator (incearca www.video2mp3.com si da convert la orice melodie de pe youtube, copiind linkul)... Vreu FUNDA!

| Cookie_3999 a răspuns:

Pai sunt multe idei pentru o colectie happy
De exemplu colectie de timbre happy
Sau poze cu animale.
Colectie de papushi.
Colectie de ceasuri.
etc.Nu mai imi vin ideilaughing
Sper ca ti-am fost de folos

| kitishor a răspuns:

Buna. chiar daca ai dat deja fundita, eh. eu vreau doar sa te ajut, sa-ti mai dau niste idei :
- ambalaje de bomboane ( eu acum m-am apucat de ele laughing )
- daca gasesti ceva prin casa si iti aminteste de copilaria ta
- biletele
- telecomenzi stricate laughing)) eu am asa ceva laughing
- capace de sticle ( care le bei tu )
- lucruri care s-au deteriorat in timp
- pungi de cadou
- pixuri consumate ( pe care sa nu le mai arunci )
- rechizite terminate, goale...
- tampoane lol rolling on the floor))) asta am ziso si eu la gluma.
- poze...
- vederi
mai vin eu cu idei laughing pup

| Rallu_3508 a răspuns:

Stiu ca poate parea ciudat, dar eu fac colectie de invitatii de nunta. Poti incerca si tubig grinhee hee

| bxxt a răspuns:

Si eu am servetele, colectionez de la 4 ani, dar mai am si catele dinacele vechi de se bagau in telefoanele publice cu tot felul de modele, pietre din fiecare loc in care merg, sau bacnote si monezi vechii, iar de la tati am de cand facea colectii, o gramada de timbre, sau mai poti colectiona pixuri cu diferite modele sau nasturi, si am uitat de cand eram mica am mai starans jucarii mici de la kinder(atunci erau mai frumoase decat acum) sper sa-ti placa vreo idee.pa!

| Nikola_Ramona_1983 a răspuns (pentru bxxt):

Poate te intereseaza sa cumperi servetele de colectie vand la bucata ma gasesti pe facebook ramona nikola sau la 0784823022 cosmote

| madymeow a răspuns:

Albume
cutiute muzicale
chibrituri
clopotei
ingerasi de portelan
carti
vase de sticla sau de lut
vederi din locurile in care te plimbi

| extensa5620 a răspuns:

Salut stiu ca e cam tarziu dar: Daca stai in apropierea unei linie de tramvai,tren,pune monede si colectioneaza-le, pietre ciudate, colorate, piele de la adidasi de obicei veer, obiecte rare

| MsPaPush a răspuns:

Pai ai pute sa faci colectie de autografe sau