| tauruss a întrebat:

Buna as vrea sa trimit un colet prin posta si as vrea sa stiu cat costa transportul? funda

4 răspunsuri:
| ApofissPapaya a răspuns:

Coletul daca are mai putin, sau are intre 1kg-2kg nu va fi mai mult de 10 lei, in cazul in care trimiti prin 'Posta Romana'. Daca acel colet este mai greu se taxeaza cu 2 lei [parca, nu-mi amintesc sigur] pe kilogram. Numai bine! happy

| NuConteazaNumeleee a răspuns:

In jur de 3 lei big grin

| danielaxyz a răspuns:

Depinde de cat cantareste, iti va spune la posta dupa cantarirea lui

| UnCorpSanatos a răspuns:

In detaliu totul despre toate taxele:
Colet poştal intern cu Ramburs ( 0 – 15 kg/20kg conţinut indivizibil) – TVA inclus

Pachet serviciu: Tarif greutate (nr kg*1, 65 lei) + tarif înregistrare 1, 65 lei + asigurare (valoarea declarată*1, 1%) + valoare ramburs mandat poştal (valoarea mandatului *1, 1%+ tarif fix aplicat la valoarea mandatului 2, 5lei).

Pachet serviciu: Tarif greutate (nr kg*1, 65 lei) + tarif înregistrare 1, 65 lei + asigurare (valoarea declarată*1, 1%) + valoare ramburs E-mandat ( valoarea mandatului*1, 1% + tarif fix aplicat la valoarea E-mandat 5 lei).

Pentru prestarea serviciilor suplimentare se încaseaza tarifele aferente acestor servicii:

Post restant 1, 35 lei

Predare în mână proprie (personal) 1, 35 lei

Confirmare poştală de primire 1, 65 lei

Fragil 50 % în plus din tariful pe greutate sau fracţie de greutate

Voluminos 50 % în plus din tariful pe greutate sau fracţie de greutate

Factaj (transport la/de la domiciliu): - până la 5 kg 2, 8 lei

- peste 5 kg 3, 85 lei

Tarif pentru trimiterile prezentate sâmbata 1, 15 lei