| theStar a întrebat:

ati trimis vreodata colet ramburs? adica sa trimiteti un colet cuiva si sa plateasca ramburs. sa i-a coletul doar doaca achita suma? cum se face? transportul se poate ca tot el sa il plateasca sau eu trebuie sa il platesc din banii mei? se poate ca sa pun coletul si sa plateasca el si transportul?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se poate. tocmai asta presupune termenul de "ramburs"

| pensionar a răspuns:

Se procedeaza ca la orice tip de colet diferenta consta in a completa si in rubrica ramburs suma dorita in avizul de expediere pe care il completati

| simi61 a răspuns:

Da se poate fara nici o problema numai ca atunci cind depui coletul sa specifice agantul ca plata se face la destinatar.