| Ion_Ionut_1941 a întrebat:

Am trimis un colet prin fancurier cu ramburs de 70 lei iar respectivul la refuzat deoarece nu vrea sa plateasca cei 40 lei cat e transportul, acuma imi va veni inapoi coletu si trebuie sa platesc undeva la 70-75 lei aiurea pentru colet ca il ridic din cauza respectivului ca nu a vrut sa il ridice, doresc sa abandonez coletul si sa nu il mai ridic are ceva?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are nimic, in afara faptului ca firma de curierat te poate da in judecata pentru costul transportului, caz in care o sa cheltuiesti cu mult mai mult, la suma ceruta se adauga cheltuielile de judecata (taxa judiciara de timbru si onorariu avocatial), acestea pot fi de cateva ori mai mari decat suma de platit.