| LittleBlackStar a întrebat:

Auziti voi ce parere aveti de desenele din ziua de azi? Adica prostiile astea:Magicienii din WP,Bafta Charlie,Hannah Montana,Sonny with a change si asa mai departe! Ok,ok recunosc ca eu mai mie imi place de la Disney Channel "'Shake it up" este singurul care mi se pare interesant! Dar ce s-a intamplat cu vechiile desene "Viata cu Louie",Tom & Jerry, Spioanele, Printesa Sisi, Scooby-Doo etc! Acum nimeni nu mai stie de desenele astea toti se uita doar la prostiile de pe Disney Channel!(exceptand Shake it up)Nu stiu poate ca sunt eu ciudata si proasta ca am ramas in urma cu "moda"!tongue Nu va lipesesc vechiile desene? Ce parere aveti? va plac cele noi?

45 răspunsuri:
| Fuchii a răspuns:

: ) Ba da chiar foarte mult...Desenele de acum sunt doar de distracție...te învață să minți să prostești lumea și alte chestii.Chiar vreau să se dea din nou

| Deyutza1039 a răspuns:

Sunt frumoase toate de pe Disney Channel dar si desenele vechi dar copii au mai crescut si se uita la ceva nou nu la Tom & Jerry, Viata lui louie (n-am auzit de desenele astea) etc.

| raduthebest a răspuns:

Desenele din ziua de astazi nu au nici o calitate morala sau educationala.Ma bucur ca si altcineva are aceeasi parere ca mine.you're welcome

| Fuchii a răspuns (pentru Deyutza1039):

: ) N-ai auzit de ele da unde ai trăit în peșteră acum serios!?

| Deyutza1039 a răspuns (pentru Fuchii):

Chiar nu am am auzit de ele serios! Si ce te intereseaza pe tine daca am trait eu in pestera sau nu? Vezi cum vorbesti...

| Fuchii a răspuns (pentru Deyutza1039):

: ) Nu cred că te-am jignit nu nimic! Deci nu ai niciun drept să-mi spui,, Vezi cum vorbești,,

| LittleBlackStar explică (pentru Deyutza1039):

:O :O :O in viata mea nu am mai intalnit copii care sa nu fii auzit de Tom & Jerry! Hai sa zicem ca fie nu ai auzi de Viata cu Louie dar te Tom & Jerry...straight face Ciudat...

| KazumaKwabara a răspuns:

Nu,mie unul mi se par very nasoale, numai pentru copii mici.In schimb,animeurile japoneze sunt niste minunatii care pot atrage si adultii,majoritatea.Cel mai ubn anime care a existat vreodata si nu mai gasesti unul la fel de bun este yu yu hakusho,te capteaza cu povestea lui,iar dupa ce urmaresti vreo cateva episoade nu te mai poti lasa,vrei neaparat sal termini de vazut pana la final, iar dupa ce se termina, nu iti vine sa crezi ca s-a terminat, simti ca viata nu mai are rost, simti ca ai un gol imens in suflet, si iti vine sa plangi(asta o zi 2 ). Oricum, cel mai tare anime din toate timpurile, eu l-am vazut de vreo 3 ori si inca mai vreau sa-l vad iar.

| deM0 a răspuns:

Dupa parerea mea e ca si astea sunt foarte frumoase si amuzante.
dar acum sa fim sinceri nimic nu se compara cu cele vechi
cu un pahar de suc si cu o guma in gura stand in fata televizorului uitanduma la scooby doo laughing ce vremuri 8-

| XxXNumBerXxX a răspuns:

Curaj caine fricos nu ti se pare frumos?

| Teolikka99 a răspuns:

Chiar imii este dor cate odata de desenele vechi dar ma mai uit la ele pe site-ul: www.desenele-copilariei.net poti incerca. Cate despre cele noi hmmm...imi cam place sa ma mai uit la Magicieni din WP si Bafta Charlie;) pote am ramas eu prea copilaroasa :P :))

| andreutzadeutza18 a răspuns:

Da imi este la fel de dor ca tie de vechile desene.big grin erau super...nu ca astea de acum care is nspa rau de tot (parerea mea), mie imi placea cel mai mult Cei cu Andilaughing...dar asta este pacat ca le-au scossad

| LittleBlackStar explică (pentru XxXNumBerXxX):

Acum intelege si tu ca nu am stat sa enumar toate desenele animate care imi placeau si imi mai plac inca unele de aceea am pus ''etc''winking

| 拉维尼亚 a răspuns:

Le urasc mai mult ca orice. nu suport desenele disney sau desenele animate noi. Doar animeurile. Ar fi fost mai bine daca ramanea jetix. Oricum nu doar tu esti invechita si eu sunt asa, iar desenele vechi imi lipsesc foarte mult. Chiar mai inainte cautam desene vechi

| XxXNumBerXxX a răspuns:

Ma da ce ai ca spioanele se mai difuzeaza pe disney

| LittleBlackStar explică (pentru XxXNumBerXxX):

Ma rog...

| JustClaudiu a răspuns:

Acesta este motivul meu de a urmari Boomeranghappy--->Familia Flinstone,Familia Jetstone, Looney Tunes, Tom&Jerry, Scooby Doom, Yogi s.a. din brigada veche.

| loryi98 a răspuns:

Si mie imi e foarte dor de vechiile desene.Mai de mult se numea Jetix

| LittleBlackStar explică (pentru JustClaudiu):

Tu il ai in limba romana? Ca si eu il am da in limba maghiara si nu inteleg nimic! X-(

| βeĺBŷŷ a răspuns:

Si mie imi place Shake it up dar imi place si Magicienii din WP. Unele chiar te plictisesc.Acum sunt la ''moda'' desenele care sunt cu oameni reali.Inca se difuzeaza vechile desene dar tineretul nu se mai uita la ele. Spioanele sunt super si ma bucur ca Hannah Montana nu mai e ca atata stia sa faca Miley sa se imbrace de 20 de ori pe zi sa sa cante.
Curaj caine fricos si puiul si vaca vai ce desene frumoase si laboratorul lui Dexter. Acuma sunt alte desene ceva cu niste ninja sau cu un print pe insula (nici nu le stiu numele) ca ma pictisesc.

| daydreamer a răspuns (pentru Deyutza1039):

Honestly, cati ani ai daca n-ai auzit de Viata cu Louie?

| daydreamer a răspuns (pentru deM0):

Sa mentionam, guma Turbo (daca ai prins-o):Xlaughing

| daydreamer a răspuns (pentru loryi98):

Si MAI de mult se numea Fox Kids. Doamne, parca as avea 100 de anilaughing

| alexandra1993 a răspuns:

Cand eram mica preferam sa ma uit la Stan si Bran big grin, dar urmaream si desne animate precum Tom si Jerry, Looney Tunes, Scooby Doo (erau in engleza pe atunci pe cartoonnetwork), pe Foxkids(actualul DisneyChannel) ma uitam la Famila De ce?, Viata cu Louie, Lumea lui Boby, Piratul Jack cel Teribil, Peter Pan, Pisoiul Eek etc. iar pe Minimax urmaream Franklin, Babar, Simsala Grimm, Povestiri din Cripta etc ....erau multe chiar si pe Acasa Tv era (in weekend cred) de pe la 8 pana la 8:30 seara "Bunica in bucatarie" si in timp ce bunica pregatea reteta, erau doi copii Ruxi si Achi care prezentau desene animate, nu stiu daca isi mai aminteste cineva, sau duminica(cred) era pe Protv emisunea Abracadabra.Pe vremea mea copiii urmareau desene/emisiuni frumoase, nu ca acum...

| LittleBlackStar explică:

Da aveti dreptate! Cred ca la toti ne lipsesc macar putin vechile desene! Si da sunt haioase si frumoasa un pic si cele de pe Disney adica depinde de si de episod!big grin dar sunt frumoase uneori si mai rar ma uit si eu la Disney cand mai prind si nu am ce face!

| miriam18 a răspuns:

Nu sunt niste prosti de desene au scos cele frumoase adica vechi si le au bagat pe astea NU IMI PLAC

| antohianda a răspuns:

Mie imi plac cele noi dar Spioanele e de Disnet Channel la 10 noaptea, Tom & Jerry e cartoon Network, Scooby Doo tot pe Cartoon Network.Asa ca nu-ti face griji ca nu mai sunt desenele acestea.

| sunflower01 a răspuns:

Bafta charlie, magiciteni din w p, shake it up... sunt seriale nu desene animate
si mie imi placeau alea vechi dar si astea imi plac cu toate ca m am cam plictisit de ele deoarece da de 1000 de ori aceleasi episoade.
witch, printesa sisi, povestiri de hans christian anderson(sau ceva de genu'), bibi blocksberg(sau cum se scrie)....imi placeau

| Deyutza1039 a răspuns (pentru Fuchii):

Ba spun ce vreau eu!

| Deyutza1039 a răspuns (pentru LittleBlackStar):

De Tom & Jerry am auzit!