| aandreutsaa a întrebat:

azi la scoala ne-a zis sa luam pentru maine un cadou pentru colega de banca.mama mea azis ca nu are bani. si nu stiu ce sa fac imi dati un sfat va roggcryingcryingcrying

4 răspunsuri:
| cat212 a răspuns:

Fai o felicitare home-made? sau cumparai o bota din piata. nu costa numa' vreo 2 lei. poti sa ii duci o ciocolata sau ceva semnificativ pentru ea.

| Luori a răspuns:

Fiecare elev sa-i daruiasca colegului de banca un cadou?
Pai poate nu trebuie neaparat sa fie ceva material; ii spui ca-i oferi incredere, prietenie si sprijin. E cel mai frumos cadou posibil. Ii poti scrie asta, sa-i construiesti ceva placut, cu ce gasesti, folosindu-ti imaginatia, si sa-i scrii ca cele 3 lucruri enumerate mai sus este "cadoul" pe care il oferi.

| ionika231 a răspuns:

Poate gasesti aici o idee pentru un obiect home-made http://ro.english-attack.com/photovocab/christmas

| YooBiancaBiaa a răspuns:

Poi, cat212 are dreptate dar poti sa-i faci un cadou facut in casa ...de exemplu o floare din hartie sau un desen cum crezi tu mai frumos...