| aandreutsaa a întrebat:

azi la scoala ne-a zis sa luam pentru maine un cadou pentru colega de banca.mama mea azis ca nu are bani. si nu stiu ce sa fac imi dati un sfat va roggcryingcryingcrying

7 răspunsuri:
| DraGfirE a răspuns:

Pai ii explici situatia si asta este se mai intampla iar daca ai tu prin casa vreun urs de plus/bratari etc. dai ceva din ce ai tu si asta este.

| Takocska a răspuns:

Colega ta de banca e fata sau baiat?happy

| anss23 a răspuns:

Da-i ceva ce ai deja in casa.Un tricou,o ciocolata, un ursulet de plus, o carte sau fa-i o felicitare.happy

| ɔɐıɔ a răspuns:

Ai putea sa ii faci ceva manual, de exemplu o bratara a prieteniei.

| aandreutsaa explică:

Este fata si este si prietena mea

| yoboyy a răspuns:

Ar trebui sa ceri un imprumut de la vecin sau coleg daca vecini nu auwinking thinking sau daca ti prietena esti sincera si ii spui ca nu ai bani momentan si ca ii da mai tarziuthinking sau fa tu un cadou separat o felicitare ceva... e mai frumos sa primesti cadouri facute de tine decat toti euri etc. nu stiu ce sa mai zic.
Succes! kiss

| KreeStee a răspuns:

D poti sa faci o fotografie unde sunteti voi doi si sa scrii o poieyie sau un moment din viata de scoala sau ceva de genul asta si sa mai faci niste uzoare dar aceasta depinde daca e fata inimiare sau floare, dar daca e baiat masina sau alt ceva, succes!