| Ooterog a întrebat:

Buna happy Care telefon este mai bun? Cel cu tuch screen sau cu tastatura qwerty ( BlackBerry )? Am inteles ca cel cu tuch screen se strica repede mai ales cand este iarna afara acum nu stiu care e mai bun thinking vreau unul care sa aiba mess/internet. Imi puteti da un ajutor puppy dog eyes Multumesc :**!

5 răspunsuri:
| Heartless562 a răspuns:

Nu cred ca exista un studiu care arata ca cele cu touchscreen se strica mai repede decat cele fara...aici depinde de telefon.
Pt mess/internet eu zic ca vrei un telefon cu android. (ca cele cu iOS sunt scumpe, symbian nu ma prea incanta, si Blackberry e mai mult pentru businessmen)
Majoritatea telefoanelor care au android au si qwerty & touchscreen (Samsung galaxy pro de exemplu). Dar aici intervin preferintele.

| Laliiiii a răspuns:

Iarna laughing

| GutzEmy07 a răspuns:

Salutare, pai depinde ce telefon iti cumperi de exemplu BlackBerry e un telefon bun dar e doar pentru cei care au foarte mult de vorbit.Touch-urile sunt utile daca nu vrei sa te chinui cu tastatura. De exemplu iti achizitionezi un Iphone sau un Galaxy S si ai siguranta ca nu se strica.Fii sigur ca nu se strica iarna. Eu am touch si il am de vreo 2 ani si merge impecabil! Sper ca ti-am fost de folos!

| manu21 a răspuns:

Eu am un Samsung cu tastatura QWERTY. Este un telefon rezistent si durabil. Nu stiu ce sa spun despre telefoanele cu touch screen, cat de durabile sunt. Insa daca vrei un telefon bun, care sa nu te lase la greu si care sa fie la un pret bun, atunci alege un telefon cu tastatura QWERTY.

| roxena_6538 a răspuns:

Depinde pentru ce il vrei. daca vrei pentru mess/sms e ok cel cu tastatura qwerty. Daca vrei sa faci poze, facebook, ar fi mai ok cel cu touch, ca are ecranul mai mare, e mai usor de navigat pe facebook. big grin